While She Sleeps

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Enzo Iriarte

koncerty 2024

While She Sleeps, Malevolence, Thrown i Resolve na wspólnym koncercie w Polsce w 202 roku [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2024-06-10 15:43

Mocne, metalcore’owe uderzenie na 11 listopada! Brytyjczycy z While She Sleeps wystąpią tego dnia w Warszawie w zabójczym towarzystwie Malevolence, Thrown i Resolve!

Na przestrzeni już blisko dwudziestu lat działalności, a w szczególności w drugiej dekadzie tego okresu, While She Sleeps jawią się jako przodownicy pracy na scenie metalcore’owej. Chwilę temu Brytyjczycy podzielili się szóstym w swoim dorobku krążkiem “SELF HELL”, na którym, oprócz charakterystycznej dla zespołu mieszanki ciężkich riffów z przebojowymi refrenami, kwintet kieruje się duchem “nic do stracenia, wszystko do osiągnięcia” i tę pewność słychać w każdym dźwięku. W skrócie: przebojowa, koncertowa maszyna. 

Samozaparcia i pracowitości nie można odmówić rodakom WSS - Malevolence, ale tak to już chyba musi być, skoro pochodzi się z Miasta Stali. Na łamach Metal Hammera zostali opisani “jakby Dimebag Darrell dołączył do Hatebreed, by pracować nad sludge’owym albumem”. I coś w tym jest, bo w ich muzyce usłyszymy klasycznie zmetalizowanego hardcore’a, trochę sludge’owych wpływów, groove, a to wszystko podane na pełnej penerze.

Szwedzi z Thrown przyjadą w końcu ze swoim debiutanckim longplayem. “Exccesive Guilt” ukaże się 30 sierpnia nakładem wytwórni Arising Empire. Metalcore’owa brutalność i hardcore’owa agresja - to na pewno tu znajdziecie, a że w dodatku wiemy, że wielu z Was to lubi, to na pewno widzimy się pod sceną.

Koncert otworzą Francuzi z Resolved, którzy również pod egidą Arising Empire w zeszłym roku wydali album “Human”. Mimo klęski urodzaju w gatunku mało jest zespołów równie umiejętnie i przebojowo balansujących pomiędzy balladą a metalcorem, a ta płyta jest tego dowodem. Przekonacie się też o tym na żywo, więc wbijacie od samego początku!

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Giganci na wspólnym koncercie w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

WHILE SHE SLEEPS + Malevolence, Thrown, Resolve

  • 11.11.2024
  • Warszawa, Progresja
  • BILETY: Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w czwartek, 13 czerwca o godzinie 10:00.

Oto nasz Top 5 albumów Black Sabbath: