Warszawsko-lubelskie NA TAK otworzyło Okna

i

Autor: Materiały prasowe Nowa forma muzyczna od NA TAK

Warszawsko-lubelskie Na Tak otworzyło "Okna"

2023-04-20 13:00

"Okna" to utwór w sam raz na początek około-wiosennego okresu otwierania okien zasklepionych po zimie. Nie jest to singiel zapowiadający nową płytę, raczej piosenka okolicznościowa. W trakcie prac nad nowymi utworami, które zapewne niebawem usłyszymy, Na Tak stworzyli taką oto miniaturę.

To gitarowy utwór, muzyczna anegdota, melodyjny komentarz, niewinne podglądanie. Ostatni płatek śniegu w tym roku. Rozmyte dzięki i teledysk, w którym świat ogląda się jak by przez dawno nie myte okna. Nie ma tu refrenu czy podsumowania, w zamian za to mamy pragnienie, które od wieków skłania człowieka do medytacji nad sensem i pcha nas wciąż dalej w doświadczaniu świata.

Wbrew pozorom nie jest to utwór o myciu okien. Nie jest też przeciwko wiosennym porządkom. To przypowiastka o czasie i o tym, jak go wciąż mało. To podzielenie się lekką myślą, przy nieskrępowanej rozmowie.

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

Zespół Na Tak

Zespół Na Tak jest nietypową grupą artystyczną, która nie ogranicza się stylistycznie ani tematycznie. Tworzą swoją muzykę, piszą teksty, nagrywają klipy i projektują własne kreacje. Oznacza to, że grupa ta nie stosuje sztywnych ram i nie trzyma się jednego konkretnego stylu muzycznego. Zamiast tego, zespół czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych, a ich twórczość jest pełna eksperymentów i innowacyjnych rozwiązań.

Zespół Na Tak został założony w 2010 roku w Lublinie przez trzech muzyków pochodzących z różnych miejsc: Dorotę Krempę z Mielca, Sebastiana Napierałę z Bydgoszczy oraz Piotra Kalę z Lubostronia pod Bydgoszczą. Choć grupa powstała w Lublinie, to w Bychawce pod Lublinem tworzona jest ich muzyka.

Pierwszy album zespołu, zatytułowany "Na Raz", ukazał się w 2011 roku. Od tego czasu grupa regularnie wydaje kolejne płyty, w tym drugi album "13", który został wydany w 2013 roku. W 2016 roku grupa wydała płytę "Ewolucja", a w 2022 roku "Trzymaj się".

Grupa Na Tak ma również na koncie kilkuletnią współpracę z wytwórnią SP Records, w której barwach opublikowali 9 singli.

Na Tak są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistami programu "Must Be The Music". Koncertowali na wielu festiwalach i w klubach w całej Polsce, a na swoim kanale YouTube posiadają ponad 20 teledysków. Dla wytwórni SP Records stworzyli cover piosenki "World in My Eyes" zespołu Depeche Mode, który spotkał się z pozytywnymi opiniami wymagających fanów Depeche Mode.