Ville Valo o powrocie zespołu HIM. Czy są na to szanse?

i

Autor: Materiały prasowe Czy zespół HIM powróci?

Ville Valo o powrocie zespołu HIM. Czy są na to szanse?

2022-11-28 13:06

Ville Valo przygotowuje się do wydania swojego pierwszego solowego albumu. Krążek "Neon Noir" ukaże się już w połowie stycznia, a miesiąc później VV przyjedzie do Polski na aż dwa koncerty. Fani artysty i legendarnego zespołu HIM zastanawiają się jednak, jakie są szanse na powrót grupy - co na ten temat ma do powiedzenia Ville Valo?

W marcu 2017 roku członkowie zespołu HIM ogłosili, że kończą działalność tuż po odbyciu swojej pożegnalnej trasy koncertowej. Grupa zagrała swój finałowy koncert dokładni w Sylwestra 2017 roku w ramach Helldone Festival. Już rok później charyzmatyczny lider HIM, Ville Valo, połączył siły z Agents, a wspólny album artystów ukazał się w 2019 roku i zdobył szczyt na fińskiej liście przebojów. W marcu 2020 roku muzyk niespodziewanie zadebiutował pod pseudonimem VV EP-ką Gothica Fennica Vol. 1, dwa lata później zaś światło dzienne ujrzał singiel Loveletting. Kilka miesięcy później okazało się, że numer zapowiedział pierwszy solowy album studyjny artysty. Płyta Neon Noir będzie miała swoją premierę 13 stycznia 2023 roku, na chwilę obecną promują ją trzy single, poza wymienionym wyżej także Echolocate Your Love The Foreverlost.

Czy jest szansa na powrót HIM?

Ville Valo przygotowując się do premiery płyty udziela licznych wywiadów. W rozmowie w ramach podcastu "The James McMahon Music Podcast" muzyk został zapytany o potencjalne plany na przyszłość, a szczególnie o to, czy obejmują one zespół HIM. Artyście wprost zostało postawione pytanie, czy rozważał kiedykolwiek ponowną współpracę z kolegami z grupy, która oficjalnie zakończyła działalność pięć lat temu, chociażby w ramach jednorazowego zjazdu, na przykład na jakimś festiwalu. 

Odpowiedź Ville jest jednoznaczna - artysta powiedział, że zespół HIM znaczy dla niego bardzo dużo, jest czymś więcej, niż zwykłą grupą, dlatego nigdy nie mówi nigdy! Gdyby tylko istniał odpowiedni powód, jest szansa na to, że formacja znów zaczęła by razem grać.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Nigdy nie mów nigdy, tak bym powiedział. HIM był dla mnie czymś więcej niż tylko zespołem. Poznałem Migé, basistę, kiedy miałem około 12 lat, Linde, gitarzystę, kiedy miałem może 13 lub 14 lat. Dorastaliśmy razem i tak czy inaczej przeszliśmy przez wiele różnych faz naszego życia, a HIM zapewniał do tego ścieżkę dźwiękową i jest punktem centralnym. I to znaczy znacznie więcej niż tylko kwestie finansowe. Gdyby istniał dobry powód, dobry pomysł lub słuszna przyczyna, lub gdyby nagle wszyscy zaczęli przyciągać się do siebie, myślę, że byłoby to najlepsze. Gdyby nagle wszyscy we własnym życiu doszli do miejsca, w którym powrót miałby sens po tak długim czasie, to czemu nie. Ale trzeba robić przerwy - powiedział Ville w rozmowie.

Dlaczego doszło do rozpadu HIM?

Dlaczego więc w ogóle doszło do rozpadu zespołu? Ville powiedział, że członkowie grupy po prostu w pewnym momencie poczuli się wypaleni wspólną pracą, a wszyscy stracili zapał do tworzenia nowej muzyki. Choć starali się oni wypracować jakiś model działania, to ostatecznie okazał się on nieskuteczny, stąd decyzja o zakończeniu działalności. Valo podkreślił jednak, że między członkami HIM nie ma żadnego konfliktu.

VV na dwóch koncertach w Polsce

Premierowy materiał z płyty Neon Noir będzie można usłyszeć na nadchodzącej trasie koncertowej artysty, która obejmie swoim zasięgiem także Polskę! Artysta zagra w warszawskiej Stodole w Walentynki, czyli 14 lutego i dzień później w krakowskim Klubie Studio. Dla tych, którzy jeszcze nie kupili biletów mamy złe wiadomości - oba występy są już całkowicie wyprzedane!

Sonda
Liczysz na powrót HIM?