TSA powraca! Kiedy i gdzie odbędzie się pierwszy koncert od śmierci Andrzeja Nowaka?

i

Autor: Andrzej WRZESINSKI/East News TSA powraca po śmierci Andrzeja Nowaka

TSA powraca! Kiedy i gdzie odbędzie się pierwszy koncert od śmierci Andrzeja Nowaka?

2023-05-26 12:23

W styczniu minął rok od niespodziewanej śmierci Andrzeja Nowaka. Współzałożyciel i gitarzysta zespołu TSA, legendy polskiej sceny heavy metalowej, zmarł w wieku 63 lat. Formacja zobowiązała się kontynuować działalność, jednak na jej powrót na sceny przyszło nam trochę poczekać - TSA jeszcze w tym roku zagra swój pierwszy koncert od śmierci Nowaka.

Andrzej Nowak był jednym z najważniejszych i najbardziej uznanych polskich gitarzystów. Dał się poznać jako współzałożyciel, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów w zespole TSA. Grupa powstała w 1979 roku w Opolu i zdobyła wielką popularność w latach 80. Obecnie uznawana jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny heavy metalowej. Choć przez lata w TSA dochodziło do konfliktów, rozpadów, zmian w składzie, to zespół powrócił w 2021 roku, by świętować swoje 40-lecie w składzie Marek Piekarczyk (śpiew), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Paweł Mąciwoda (gitara basowa) i Zbigniew Kraszewski (perkusja). Niestety, 4 stycznia 2022 roku zmarł Nowak, pozostali muzycy zaś zobowiązali się kontynuować działalność, jednak w ostatnim czasie dość cicho było na temat kolejnych działań TSA - aż do dziś!

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

TSA na pierwszym koncercie od śmierci Andrzeja Nowaka!

Kilka dni temu formacja poinformowała za pośrednictwem swoich social mediów o nadchodzącym koncercie, pierwszym od dnia śmierci Andrzeja Nowaka. Występ odbędzie się już 2 grudnia w katowickim Spodku! Jako gość specjalny wystąpi grupa Storo. Bilety na wydarzenie, w cenie od 99 do 149 zł, są już dostępne w sprzedaży pod linkiem.