Tommy Morgan nie żyje. Muzyka można było usłyszeć m.in. w “Skazanych na Shawshank” i “Tańczących z wilkami”

i

Autor: Screen z YouTube/513riskas Tommy Morgan śmierć

Tommy Morgan nie żyje. Muzyka można było usłyszeć m.in. w “Skazanych na Shawshank” i “Tańczącym z wilkami”

2022-07-04 13:33

Nie żyje Tommy Morgan. Muzyk zyskał uznanie i rozpoznawalność głównie za sprawą swojej gry na harmonijce ustnej. Artysta brał udział w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do ponad 500 filmów, w tym do takich jak “Skazani na Shawshank”, “Tańczący z wilkami”, “Pretty Woman” i licznych westernów. Morgan był aktywny na rynku muzycznym od 1950 roku i miał na swoim koncie także współpracę z takimi grupami jak Beach Boys. Muzyk miał 89 lat.

Tommy Morgan urodził się 4 grudnia 1932 roku, a karierę muzyczną na szerszą skalę rozpoczął w 1950 roku wraz ze współpracą z The Andrews Sisters. Od tamtej pory artysta nagrał tysiące utworów muzycznych, a na świecie znany jest przede wszystkim jako jednej z najbardziej uznanych harmonijkarzy. W 1966 roku Morgan pracował z zespołem The Beach Boys nad ich uznanym albumem Pet Sound - to właśnie jego grę na harmonijce ustnej słychać w kultowym utworze Good Vibrations. Miał także na koncie gościnne współprace m.in. z Eltonem Johnem, Frankiem Zappą czy Elvisem Presleyem, głównie jako muzyk sesyjny. Artysta znany jest jednak przede wszystkim ze swojej działalności w obszarze filmowym - Tommy Morgan brał udział w nagrywaniu ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak Skazani na Shawshank, Tańczący z wilkami, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Pretty Woman i licznych westernów.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Tommy Morgan nie żyje

Tommy Morgan przeszedł na muzyczną emeryturę w 2013 roku po przebytym udarze. Artysta zmarł 23 czerwca 2022 roku, jednak informacje o jego śmierci dotarły do mediów dopiero na początku lipca. Dokładna przyczyna śmierci muzyka nie jest znana. Tommy Morgan zmarł w wieku 89 lat, w grudniu skończyłby 90 lat.

Zobacz także: Benny Andersson (ABBA) coveruje Foo Fighters! Ta wersja kultowego numeru zaskakuje