Tomasz Titus Pukacki - wiek, wzrost, żona, dzieci, dyskografia. Najważniejsze informacje na temat wokalisty Acid Drinkers

i

Autor: AKPA Najważniejsze informacje o Tomaszu "Titusie" Pukackim

o muzykach

Tomasz "Titus" Pukacki - wiek, wzrost, żona, dzieci, dyskografia. Najważniejsze informacje o liderze Acid Drinkers

2024-05-20 9:12

Tomasz “Titus” Pukacki to polski wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista. Sławę i uznanie zyskał jako współzałożyciel, wokalista i basista thrash metalowego zespołu Acid Drinkers. Co jeszcze warto wiedzieć na temat “Titusa”? Poniżej prezentujemy najczęściej szukane informacje na temat Tomasza “Titusa” Pukackiego.

Tomasz “Titus” Pukacki to polski wokalista, multiinstrumentalista, autor tekstów i kompozytor. Karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w latach szkolnych, gdzie grał na perkusji w amatorskim zespole. W technikum natomiast został wokalistą grupy Los Desperados. Titus zdecydował się zmienić rolę właśnie na wokalistę, ponieważ jak sam twierdził, ci mają więcej zdjęć w gazetach. Największą rozpoznawalność zyskał jednak jako współzałożyciel zespołu Acid Drinkers. Formacja powstała w 1986 roku, a jej nazwa, według anegdoty, powstała w dniu koncertu Iron Maiden w naszym kraju, gdy Friedrich i Pukacki zdecydowali się sprzedać bilety, a pieniądze przeznaczyć na alkohol. Choć zespół rozpadł się raptem po dwóch miesiącach, ponieważ Titus musiał odbyć zasadniczą służbę wojskową, to niedługo później doszło do jego reaktywacji. W ciągu kariery Pukacki był także członkiem wielu innych grup. Co jeszcze warto wiedzieć o Titusie?

CO TAM W ŚRODKU GRA - ACID DRINKERS WINYL

Tomasz “Titus” Pukacki - wiek

Muzyk urodził się 9 sierpnia 1967 roku, co oznacza, że ma on obecnie 55 lat.

Tomasz “Titus” Pukacki - wzrost

Nie wiadomo dokładnie, ile wzrostu ma Titus. W wywiadzie dla Onetu stwierdził on, że jego syn “starszy jest bardzo podobny do mnie, chociaż wyższy o półtorej głowy, bo ma 192 cm wzrostu”.

Tomasz “Titus” Pukacki - żona

Pukacki od wielu lat jest w związku z tą sama kobietą - para wzięła ślub w 2009 roku, po ponad dwudziestu latach znajomości. Nie wiadomo jak dokładnie kobieta ma na imię, ale w licznych wywiadach Titus nazywał ją “Puną”.

Tomasz “Titus” Pukacki - dzieci

Titus ma troje dzieci - 31-letnią córkę z poprzedniego związku i dwóch synów z małżeństwa - starszego 29-letniego i młodszego, 17-letniego. Obaj interesują się muzyką i grają na basie. Starszy, Max Alex Pukacki w 2015 roku dołączył do zespołu Anti Tank Nun, którego członkiem jest też Pukacki.

Tomasz "Titus" Pukacki - dyskografia

W ramach działalności w zespole Acid Drinkers, Titus współtworzył piętnaście albumów studyjnych, m.in. Are You a Rebel? (1990), Dirty Money, Dirty Tricks (1991), Strip Tease (1992), Vile Vicious Vision (1993), Infernal Connection (1994), The State of Mind Report (1996), High Proof Cosmic Milk (1998), Amazing Atomic Activity (1999), Broken Head (2000), Acidofilia (2002), Rock Is Not Enough (2004) oraz Verses of Steel (2008). Ostatnia płyta grupy, Peep Show, ukazała się w 2016 roku. W W 2003 Pukacki uzupełnił skład krakowskiego zespołu Virgin Snatch, w którym zastąpił Pawła Mąciwodę. Wraz z zespołem nagrał dwa albumy studyjne: S.U.C.K. (2003) oraz Art of Lying (2005). Brał także udział w nagraniach albumu Demonologic zespołu Macieja Maleńczuka Homo Twist. Tomasz działał też w grupie Albert Rosenfield, z którą nagrał płyty The Best Off.. i Twin Pigs. W 2009 roku powołał do życia solowy projekt Titus’ Tommy Gunn, który wydał krążek La Peneratica Svavolya, który był nominowany do Fryderyków. W 2012 roku z inicjatywy Titua powstała grupa Anti Tank Nun, która ma na koncie trzy albumy Hang'em High, Fire Follow Me i Permanent Erection.

Oto nasz przegląd dyskografii Acid Drinkers: