T.Love - 10 najbardziej kultowych numerów zespołu!

i

Autor: AKPA To prawdziwa klasyka

T.Love - 10 najbardziej kultowych numerów zespołu! To prawdziwa klasyka

2023-03-04 13:37

T. Love to bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grupa jest obecna na rynku od czterdziestu lat, ma ogromne rzesze fanów, koncertuje, a w kwietniu 2022 roku ukazał się jej najnowszy album studyjny, zatytułowany "Hau! Hau!". Formacja ma na koncie niezliczoną liczbę genialnych kawałków, my wybraliśmy dla was dziesięć tych najbardziej kultowych!

Historia zespołu T. Love sięga 1982 roku. To wtedy w Częstochowie uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego Zygmunt Staszczyk (śpiew, początkowo także gitara basowa), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja) założyli grupę Teenage Love Alternative, która swój pierwszy koncert zagrała dokładnie 30 kwietnia 1982 w lokalnym domu kultury, a już rok później wzięła udział w festiwalu Malrock. W 1984 roku T. Love Alternative zagrali na Festiwalu w Jarocinie, występ ten był rejestrowany i ukazał się w tym samym roku na wydawnictwie Nasz Bubelon. W 1986 roku kapela wydała swój pierwszy przebój - utwór My marzyciele podbił listę przebojów Trójki, a niedługo później grupa oficjalnie zmieniła nazwę na T. Love. Pierwszy album studyjny T. Love ukazał się w 1989 roku - mowa o płycie Wychowanie, jednak jeszcze przed premierą krążka Muniek wyjechał za granicę, wrócił kilka miesięcy później i reaktywował grupę w nowym składzie. W 1991 roku ukazał się drugi album studyjny T. Love, zatytułowany Pocisk Miłości, z którego pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych kawałków zespołu, czyli Warszawa. Sukces wydawnictwa powtórzył wydany rok później King. Zespół jest obecny na polskiej scenie muzycznej od czterdziestu lat, jednak w 2017 roku doszło do zawieszenia działalności grupy. Powróciła ona w 2022 roku w najbardziej klasycznym składzie, wydając świetnie przyjęty album Hau! Hau! 

ZOBACZ TAKŻE: 5 piosenek Kazika sprzed lat, które dziś brzmią równie aktualnie

Muniek Staszczyk - ikona polskiego rocka

Nie ma żadnych wątpliwości, że stojący na czele T. Love Muniek Staszczyk jest jedną z największych ikon polskiego rocka. Przyszły muzyk urodził się 5 listopada 1963 roku w Częstochowie, a przygodę z muzyką rozpoczął już pod koniec lat 70., kiedy to współtworzył zespół Opozycja, znany także jako Atak, z którym wystąpił nawet na Festiwalu w Jarocinie. Największą rozpoznawalność i uznanie zyskał jako lider T. Love, jednak współtworzył także grupę Szwagierkolaska i wziął udział w projekcie Yugopolis, ma także na koncie trzy płyty solowe. Pierwszy krążek artysty, zatytułowany po prostu Muniek ukazał się w 2010 roku, kolejny, Syn miasta został wydany dziewięć lat później.

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

T.Love - 10 numerów, które są klasykami

Zespół T. Love ma na koncie niezliczoną liczbę świetnych kawałków, my jednak zdecydowaliśmy się wybrać dziesięć tych najbardziej kultowych, które są prawdziwą klasyką polskiego rocka!