Święto biegaczy już 26 września w Warszawie!

i

Autor: freeimages.com/Einar Hansen

Święto biegaczy już 26 września w Warszawie!

2021-09-21 14:11

W ostatnią niedzielę września Warszawa przywita biegaczy podwójnie mocno! 26 września wystartują zarówno 43. Maraton Warszawski jak i 15. Półmaraton Warszawski. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników biegania w naszym kraju. Imprezy rokrocznie gromadzą na starcie tysiące amatorów i profesjonalistów z całego świata, a najważniejszy w Polsce bieg maratoński organizowany jest nieprzerwalnie od ponad 40 lat. Do tej pory na 43. Maraton Warszawski zapisało się 3500 biegaczy, a na 15. Półmaraton Warszawski - ponad 5,5 tys. Zapisy potrwają do wyczerpania dostępnej puli miejsc. 26 września odbędą się także dwa biegi towarzyszące - New Balance Bieg na Piątkę, na który zapisało się już ponad 1,2 tys. osób oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska, w której wystartuje ok. 100 drużyn. Drużynę 3 osobową można zgłosić do 19 września.

Biegacze biorący udział w 43. Maratonie Warszawskim i w 15. Półmaratonie Warszawskim wystartują z różnych lokalizacji, ale połączy ich wspólna meta. Uczestnicy biegnący na królewskim dystansie wyruszą z ulicy Konwiktorskiej na warszawskim Muranowie, następnie przeniosą się na praską stronę Wisły, by Mostem Świętokrzyskim, przez Park Agrykola wrócić na Śródmieście. Uczestnicy 15. Półmaratonu Warszawskiego wystartują z ul. Moliera, następnie biegacze dołączą do maratończyków na Krakowskim Przedmieściu i razem z nimi pobiegną w kierunku mety. Ta zlokalizowana będzie w tym roku na Wybrzeżu Gdańskim, na wysokości Zamku Królewskiego oraz Multimedialnego Parku Fontann.

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Oba biegi wystartują zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, startów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronach: www.polmaratonwarszawski.com oraz www.maratonwarszawski.com.