Supergrupa Black Country Communion powróciła po 6 latach na scenę

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Supergrupa Black Country Communion powróciła po 6 latach na scenę. W jakiej formie są muzycy?

Ostatni raz na scenie można było ich zobaczyć w 2018. Po sześciu latach supergrupa Black Country Communion powróciła do koncertowania. Muzycy rozpoczęli promocję albumu, który niebawem ukaże się na rynku.

Supergrupa Black Country Communion wróciła na scenę

Supergrupa Black Country Communion oficjalnie powróciła na scenę po sześciu lat przerwy. Zespół, w składzie: Glenn Hughes, Joe Bonamassa, Jason Bonham, Derek Sherinian, w tym roku wyda także nowy studyjny album. Piąty krążek, zatytułowany po prostu "V", swoją premierę będzie miał 14 czerwca. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

W trakcie pierwszych koncertów muzycy wykonali m.in. dwa utwory, które znajdą się na nadchodzącym krążku, a mianowicie: "Enlighten" oraz "Stay Free". W jakiej formie są muzycy? Możemy się o tym przekonać z filmików, które zostały udostępnione w serwisie YouTube przez fanów Black Country Communion. 

Supergrupa Black Country Communion powstała w 2009 roku. We wrześniu 2010 roku na rynku ukazał się ich debiutancki album - "Black Country". Grupa szybko uwinęła się z kolejnymi dwoma studyjnymi płytami - "2 (2011) i "Afterglow" (2012) - a później zawiesiła swoją działalność. W 2013 z szeregów BCC odszedł Bonamassa. Glenn Hughes ogłosił natomiast rozwiązanie zespołu, gdyż gitarzysta zabronił pozostałym muzykom występować pod tym szyldem bez niego. Formacja jednak powróciła w 2016 i wydała kolejny album, "BCCIV" (2017). 

Na horyzoncie, tak jak już zostało to wspomniane, jest kolejny album Black Country Communion. Krążek "V" wyprodukowany został przez Kevina Shirleya, stałego współpracownika zespołu.

Piszą piosenki i powieści! Ci muzycy realizują się także jako pisarze: