Studio na Florydzie otrzyma tablicę pamiątkową

i

Autor: Facebook/Morrisound Recording, Wikimedia Commons/A Sniper

Wiadomości

Studio na Florydzie otrzyma tablicę pamiątkową. To tu powstało wiele słynnych metalowych albumów

Amerykańskie studio, w którym nagrywało wiele kultowych metalowych zespołów, zostanie upamiętnione specjalną tablicą. Chodzi o uhonorowanie tego miejsca za wpływ, jakie wywarło na przemysł muzyczny.

Legendarne studio na Florydzie zostanie wyróżnione tablicą pamiątkową

W studiu Morrisound Recording w Tampie w stanie Floryda powstało wiele ważnych metalowych albumów. To właśnie w tym miejscu nagrane zostały takie krążki, jak m.in. "Arise" Sepultury, "Altars Of Madness" Morbid Angel, "The Sound of Perseverance" Death czy "Tomb of the Mutilated" Cannibal Corpse

Nie da się więc ukryć, że wspomniane studio jest ważnym miejscem dla historii i kultury tego amerykańskiego stanu. W związku z tym, władze hrabstwa Hillsborough uznały, że budynek, w którym mieściło się studio, doczeka się tablicy pamiątkowej. Chodzi o uhonorowanie tego miejsca za wpływ, jakie wywarło na przemysł muzyczny. 

KOLUMNA ZYGMUNTA - Dzień metalowca

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Morrisound Recording było ulubionym miejscem zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych metalowych zespołów. To właśnie tutaj narodził się amerykański death metal. 

Przedstawiciele studia natychmiast zareagowali na wieść o tablicy pamiątkowej. Z tej okazji, stworzona została okolicznościowa koszulka z listą 20 najlepiej sprzedających się albumów death metalowych, które zostały nagrane w Morrisound Recordings. T-shirt można kupić za pośrednictwem strony internetowej studia. Kosztuje ona 35 dolarów. 

Studio Morrisound Recording powstało w 1981 roku. Stworzyli je bracia Morris - Jim i Tom. W 2014 roku budynek, w którym znajdowało się studio, został sprzedany. Siedziba Morrisound Recording została natomiast przeniesiona w inne miejsce (nastąpiło to w 2018). 

Oto metalowe albumy wszech czasów: