Shania Twain - powstał film dokumentalny o artystce! Obraz „Not Just A Girl” jest już dostępny na Netflixie!

i

Autor: Materiały prasowe Powstał dokument o legendarnej wokalistce country!

Shania Twain - powstał film dokumentalny o artystce! Obraz „Not Just A Girl” jest już dostępny na Netflixie!

2022-07-26 15:59

Światowa ikona Shania Twain zaprasza do swojego świata w „Not Just A Girl” – zupełnie nowym, obejmującym całą karierę dokumencie, wyprodukowanym przez Mercury Studios i wyreżyserowanym przez Jossa Crowleya. Premiera miała miejsce we wtorek 26 lipca w serwisie Netflix. Tego samego dnia do serwisów cyfrowych trafiła kompilacja największych hitów artystki z premierowym bonus trackiem, „Not Just A Girl (The Highlights)”.

Pięciokrotnie nagrodzona Grammy Shania Twain wydała 5 albumów, które łącznie sprzedały się w nakładzie przekraczającym 100 mln egzemplarzy, co czyni z Kanadyjki jedną z najbardziej dochodowych gwiazd country na świecie. „The Woman In Me”, „Come on Over” i „Up!” mają ponad 30 platynowych wyróżnień. Ponadto Shania ma na koncie także trzy diamentowe albumy. Od 1993 do 2021 roku Shania utrzymywała tytuł artystki z największą liczbą tygodni na szczycie list przebojów, a jej albumy spędziły 97 tygodni na 1. miejscu listy Billboard Top Country Albums. Shania jest pierwszą i jedyną artystką, która otrzymała nagrodę CMT Artist of a Lifetime Award. Została również uhonorowana nagrodą Icon Award podczas ceremonii Billboard’s Women in Music. Pierwszy od 15 lat album Twain, „NOW”, został wydany we wrześniu 2017 roku i zadebiutował na 1. miejscu na kilku największych rynkach. Obecnie Shania występuje na swojej drugiej rezydenturze w Las Vegas „Let’s Go!”. Dwuletnia rezydentura w Zappos Theater w Planet Hollywood Resort & Casino rozpoczęła się wyprzedanym show i wciąż przyciąga tłumy. Do największych przebojów artystki należą „Any Man of Mine,” „That Don’t Impress Me Much,” „You’re Still the One” oraz „Man! I Feel Like A Woman”.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Shania Twain - powstał film dokumentalny o artystce!

Film „Not Just A Girl” zabiera widzów w podróż od skromnych początków Shanii w Timmins w Ontario, gdzie wychowała się w biedzie i zainspirowała historią Dolly Parton, poprzez jej pierwsze podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową w Nashville, aż po moment decydujący o jej karierze – spotkanie z przyszłym mężem i producentem Muttem Lange, przed napisaniem, nagraniem i wydaniem jej przełomowego albumu „The Woman In Me”. Wyprodukowany przez Mercury Studios dokument zawiera nagrania z sesji studyjnych z całej jej kariery oraz zupełnie nowe domowe wywiady z Shanią. Dokument przenosi nas aż do dziś i daje wgląd w pracę nad nadchodzącą szóstą płytą artystki, która stała się jedną z najbardziej uwielbianych gwiazd na świecie oraz pionierką w dziedzinie popu, country i rocka.

„Not Just A Girl (The Highlights)” - nowy album wokalistki jest już dostępny!

Oprócz filmu dokumentalnego, Shania wydała album zatytułowany „Not Just A Girl (The Highlights)”, który zawiera nowy, tytułowy utwór oraz niektóre z jej największych hitów. „Not Just A Girl (The Highlights)” 26 lipca ukazał się w wersji cyfrowej, a w wersji fizycznej pojawi się już 2 września.

Sonda
Planujesz obejrzeć dokument o Shania Twain?