Autobiografia Ronniego Jamesa Dio trafia na polski rynek! Kiedy możemy się jej spodziewać?

i

Autor: Materiały prasowe

Ronnie James Dio doczeka się filmowej biografii! Znamy pierwsze szczegóły

2022-03-02 15:28

Postać Ronniego Jamesa Dio jest niesamowicie ważna dla muzyki metalowej i trudno uwierzyć, że dotąd nikt nie spróbował zobrazować historii artysty. W końcu wiadomo, że powstanie specjalny film, który przedstawi historię kultowego artysty.

Ronnie James Dio był postacią nietuzinkową, która bardzo wyraźnie zapisała się w historii muzyki metalowej. Artysta był wokalistą niesamowicie utalentowanym, który rozwinął mocno gatunek heavy metalowy. Dziwne, że nikt dotąd nie próbował zobrazować jego historii. To się w końcu zmieni, ponieważ zapowiedziano film biograficzny o artyście.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Ronnie James Dio doczeka się filmu biograficznego. Co wiadomo o produkcji?

'Dio: Dreamers Never Die', bo tak będzie nazywał się film, to pierwsza, w pełni autoryzowana przez spadkobierców artysty, biografia. Jak czytamy w opisie filmu:

Zaczynał w czasach croonerów doo-wop, wpłynął na wczesne lata klasycznego rocka z Rainbow Ritchiego Blackmore’a, zastąpił Ozzy’ego Osbourne’a w Black Sabbath, a następnie scementował swoją legendę jako Dio. Biografia Ronniego to coś unikalnego wśród sztampowych filmów o seksie, narkotykach i rock’n’rollu. To film o uporze, marzeniach i sile wiary w samego siebie.

Film będzie miał swoją premierę w marcu w trakcie festiwalu SXSW 2022, o szerzej dystrybucji nic obecnie nie wiadomo.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]