Rockowe premiery tygodnia

i

Autor: Screen z YouTube/Slipknot/Materiały prasowe 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (26-30 września)

Rockowe premiery tygodnia. 10 najlepszych numerów, które ukazały się w ostatnich dniach (26-30 września)

2022-09-30 12:52

Nieco ponad tydzień temu oficjalnie rozpoczęła się astronomiczna jesień, o czym bardzo dobrze przypomina nam pogoda, która zdecydowanie nie rozpieszcza! Zupełnie na odwrót jest w muzyce - końcówka września powitała nas całą masą świetnych premier: nowy album Slipknota, Pixies, powrót Paramore czy Bruce'a Springesteena - zdecydowanie jest czego słuchać!

Nie da się ukryć, że za oknem już prawdziwa jesień! Ta pora roku powitała nas na całego i to jeszcze przed jej oficjalnym rozpoczęciem. Aktualny okres czasu to najlepszy moment na to, aby zaszyć się w domu, przykryć kocem, zrobić kubek dobrej herbaty z miodem i zanurzyć się w świat muzyki, a jest w czym wybierać! Artyści postanowili umilić nam ten zimny i ponury czas i dosłownie zasypali nas całą masą świetnych, podnoszących na duchu dźwięków! Co działo się w ostatnim tygodniu września?

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Rockowe premiery tygodnia

Zdecydowanie wydarzeniem mijających dni jest wielki i wyczekiwany powrót grupy Paramore. Trio wydało swój najnowszy singiel, który zapowiada równocześnie ich nadchodzący album. Ostatni dzień września bezsprzecznie należy do zespołów Slipknot i Pixies, które wydały swoje premierowe płyty, najnowsze wydawnictwo zapowiedział natomiast Bruce Springesteen. Co jeszcze się działo w mocniejszych brzmieniach w mijającym tygodniu?

Paramore - "This Is Why"

Pierwszy od prawie pięciu lat numer Paramore zapowiada najnowszy album grupy - premiera już 10 lutego 2023 roku!

Slipknot - "Adderall"

Co to jest za wydawnictwo! Jest sporo zaskoczeń, ale jest też klasyczny Slipknit - zdecydowanie warto sięgnąć po ten krążek!

Arctic Monkeys - "Body Paint"

Zespół wypuścił drugi już singiel z albumu The Car, który ukaże się już 21 października!

Sammy Hagar and the Circle - "Childhood's End"

W piątek 30 września ukazał się także najnowszy album Sammy'ego Hagara! Koniecznie warto zwrócić uwagę na numer Childhood's End, który już od pierwszych dźwięków nasuwa na myśl dokonania Pink Floyd za czasów Davida Gilmoura!

Yeah Yeah Yeahs - "Wolf"

Ten piątek należał też do grupy Yeah Yeah Yeahs - na takie powroty liczymy!

Björk - "Fossora"

Powróciła też Królowa art popu i muzyki eksperymentalnej! Nowy album Björk to prawdziwe arcydzieło!

Pixies - "Nomatterday"

Nie mniej ciekawie, mocno i rockowo jest u Pixies! Nomatterday to numer otwierający album Doggerel.

Bruce Springsteen - "Do I Love You (Indeed I Do)"

Już 11 listopada ukaże się najnowszy album Bruce'a Springsteena! "The Boss" postanowił wydać swoje interpretacje klasyków soulu i R&B, a całość promuje cover utworu Franka Wilsona.

Nancy Wilson - "Amigo Amiga"

Znana z działalności w zespole Heart gitarzystka Nancy Wilson przyjaźniła się ze zmarłym w marcu b.r. Taylorem Hawkinsem. Wydany właśnie utwór Amigo Amiga to swoisty hołd dla artysty.

David Bowie - "Kooks (Sounds Of The 70s: Bob Harris)"

Już 25 listopada na rynku ukaże się wyjątkowe wydanie kultowego albumu Hunky Dory. Na zestaw trafi aż 48 wcześniej niepublikowanych utworów, a całość zapowiada nowe wersja kompozycji Kooks.