Robert Plant odrzucił rolę w “Grze o Tron”! Dlaczego muzyk nie chciał zagrać w hitowej produkcji?

i

Autor: AKPA Robert Plant gwiazdą kultowego serialu?

Robert Plant odrzucił rolę w “Grze o Tron”! Dlaczego muzyk nie chciał zagrać w hitowej produkcji?

2022-06-17 13:33

Robert Plant nie jest typem artysty, który poza działalnością muzyczną próbowałby swoich sił w innych dziedzinach sztuki, na przykład w filmie. Okazuje się jednak, że muzyk dostał propozycję, by pojawić się na małym ekranie! Twórcy popularnego serialu “Gra o Tron” chcieli, aby Plant pojawił się w serii - artysta jednak odrzucił rolę produkcji, dlaczego?

Robert Plant uznawany jest za jednego z najlepszych wokalistów na świecie. Muzyk zyskał rozgłos i rozpoznawalność jako członek legendarnego zespołu Led Zeppelin, z którym nagrał osiem albumów studyjnych. Po zakończeniu działalności grupy, Plant rozpoczął karierę solową - jego pierwszy album, zatytułowany Pictures at Eleven ukazał się w 1982 roku, w kolejnych latach artysta wydał jeszcze dziesięć płyt, w tym ostatnią, Carry Fire, w 2017 roku. Robert Plant od samego początku nie stroni od muzycznych duetów - już po rozpadzie Led Zeppelin, w 1998 roku, ukazał się pierwszy (i jedyny) wspólny album wokalisty i Jimmy’ego Page’a. W 2007 roku zaś muzyk połączył siły z amerykańską wokalistką Alison Krauss, z którą wydał dwie płyty - nagrodzoną Grammy Raising Sand oraz ubiegłoroczną Rise the Roof.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

Robert Plant gwiazdą “Gry o Tron”? 

Robert Plant zdecydowanie postawił w swoim życiu na karierę muzyczną i raczej nie próbuje swoich sił w innych dziedzinach sztuki - a okazuje się, że miał szansę na zawojowanie małego ekranu! W rozmowie z Apple Music 1 muzyk zdradził, że twórcy Gry o Tron zaproponowali mu rolę w serialu! Zapytany, kogo miałby zagrać nie pamiętał dokładnie, zdradził jednak, że miał jeździć konno i trzymać głowę wysoko, w iście królewski sposób.

Plant mówi “nie” karierze filmowej

Muzyk oczywiście nie przyjął roli. Zapytany o powody, Plant nie podał żadnej konkretnej odpowiedzi, powiedział jednak, że chciał uniknąć generalizowania roli, orzekł także, że już wcześniej wykorzystał w swojej karierze główny motyw serialu:

To ja to zacząłem! Przypomnij sobie utwór “Immigrant Song” i Led Zeppelin będących częścią wymiany kulturalnej w Islandii z rządem islandzkim. Tak naprawdę nie wiedzieli, kogo zaprosili na swoją małą wyspę.

Plant miał na myśli tu koncert, który Led Zeppelin zagrali na Islandii 22 czerwca 1970 roku, a który miał się stać inspiracją dla nagrania piosenki Immigrant Song.

Robert Plant i Alison Krauss zagrają w Polsce

Robert Plant i Alison Krauss zagrają w Polsce już 18 lipca. Artyści będą promować w Sopocie wydany w ubiegłym roku album Rise the Roof - bilety na wydarzenie dostępne są pod tym linkiem.

Sonda
Chciałbyś/chciałabyś zobaczyć Roberta Planta w "Grze o Tron"?