Rammstein grają najgłośniejsze koncerty na świecie? Ich występ w Anglii był słyszalny z dużej odległości

i

Autor: Jens Kochn / Materiały prasowe - Universal Music Polska Koncert Rammstein wywołał niepokój mieszkańców w Wielkiej Brytanii

Rammstein grają najgłośniejsze koncerty na świecie? Ten występ nie pozostawia wątpliwości!

2023-08-01 8:52

Rammstein wciąż jest w trakcie trasy koncertowej, promującej najnowszy album grupy - “Zeit”. 26 lipca 2022 roku zespół zagrał w Wielkiej Brytanii i niemal natychmiast o koncercie zrobiło się głośno na całym świecie. No właśnie, bo w tym wszystkim chodzi właśnie o głośność. Występ Rammstein miał być słyszalny z dużej odległości i wprawić w niepokój mieszkańców okolicznych terenów.

Rammstein uznawany jest za zespół, który daje jedne z najlepszych koncertów na świecie. To właśnie występy na żywo przyniosły grupie rozgłos w czasach, gdy ich pierwszy album studyjny - Herzeleid - nie sprzedawał się zbyt dobrze. Punktem centralnym koncertów są pokazy pirotechniczne, które doprowadziły do powstania stwierdzenia “gdy inne zespoły po prostu grają, Rammstein płonie”. Co ciekawe, występujący wielokrotnie w towarzystwie ognia Till Lindemann sam posiada kwalifikacje i jest licencjonowanym pirotechnikiem. Płomienie, rozbudowana scenografia, wymyślne kostiumy i głośna muzyka to cechy charakterystyczne koncertów Rammstein. Przekonali się o tym niedawno mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Rammstein (bardzo głośno) zagrał w Anglii 

W ubiegłym roku, dokładnie 26 czerwca 2022 roku, Rammstein zagrali duży koncert na w brytyjskim Coventry Building Society Arena, tego dnia stadion miał rozłożony dach. To właśnie to najprawdopodobniej spowodowało, że hałas, jaki wytworzyli muzycy rozniósł się po okolicznych terenach i wywołał niepokój u mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne problemy członków Rammsteina

Mieszkańcy skarżą się na hałas, który wywołał… Rammstein

W dniu koncertu policja z takich rejonów jak Nuneaton czy Burton Hastings odbierała zgłoszenia od mieszkańców, skarżących się na niepokojące łomotanie, wiele osób pisało też o dudnieniu i głośnym huku w social mediach. Wszystko stało się dla nich jasne, gdy dowiedzieli się, że miejscu oddalonym o 10 mil (czyli około 16 kilometrów) gra Rammstein. Poniżej możecie zobaczyć wideo z tego koncertu.

Rammstein w Polsce

A już za chwilę, 30 i 31 lipca, “najgłośniejszy zespół świata” zagra w Chorzowie! Grupa wystąpi na tamtejszym Stadionie Śląskim, bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne na stronie organizatora.