Rammstein grają najgłośniejsze koncerty na świecie? Ich występ w Anglii był słyszalny z dużej odległości

i

Autor: Jens Kochn / Materiały prasowe - Universal Music Polska Koncert Rammstein wywołał niepokój mieszkańców w Wielkiej Brytanii

ze świata rocka

Rammstein grają najgłośniejsze koncerty na świecie? Ten występ nie pozostawia wątpliwości!

2024-03-28 9:21

W 2022 roku Rammstein był w trakcie trasy koncertowej, promującej najnowszy album grupy - “Zeit”. 26 lipca 2022 roku zespół zagrał w Wielkiej Brytanii i niemal natychmiast o koncercie zrobiło się głośno na całym świecie. No właśnie, bo w tym wszystkim chodzi właśnie o głośność. Występ Rammstein miał być słyszalny z dużej odległości i wprawić w niepokój mieszkańców okolicznych terenów.

Rammstein uznawany jest za zespół, który daje jedne z najlepszych koncertów na świecie. To właśnie występy na żywo przyniosły grupie rozgłos w czasach, gdy ich pierwszy album studyjny - Herzeleid - nie sprzedawał się zbyt dobrze. Punktem centralnym koncertów są pokazy pirotechniczne, które doprowadziły do powstania stwierdzenia “gdy inne zespoły po prostu grają, Rammstein płonie”. Co ciekawe, występujący wielokrotnie w towarzystwie ognia Till Lindemann sam posiada kwalifikacje i jest licencjonowanym pirotechnikiem. Płomienie, rozbudowana scenografia, wymyślne kostiumy i głośna muzyka to cechy charakterystyczne koncertów Rammstein. Przekonali się o tym dwa lata temu mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Rammstein (bardzo głośno) zagrał w Anglii 

W 2022 roku, dokładnie 26 czerwca, Rammstein zagrał duży koncert na w brytyjskim Coventry Building Society Arena, tego dnia stadion miał rozłożony dach. To właśnie to najprawdopodobniej spowodowało, że hałas, jaki wytworzyli muzycy rozniósł się po okolicznych terenach i wywołał niepokój u mieszkańców.

Mieszkańcy skarżyli się na hałas, który wywołał… Rammstein

W dniu koncertu policja z takich rejonów jak Nuneaton czy Burton Hastings odbierała zgłoszenia od mieszkańców, skarżących się na niepokojące łomotanie, wiele osób pisało też o dudnieniu i głośnym huku w social mediach. Wszystko stało się dla nich jasne, gdy dowiedzieli się, że miejscu oddalonym o 10 mil (czyli około 16 kilometrów) gra Rammstein. Poniżej możecie zobaczyć wideo z tego koncertu.

Rammstein na trasie

A już za chwilę formacja wyruszy w kolejną trasę koncertową po świecie. Niestety, tym razem ta nie objęła swoim zasięgiem Polski - pozostaje liczyć na to, że seria pokazów będzie kontynuowana za rok i to wtedy niemiecka formacja zawita do naszego kraju!

Niżej znajdziesz ciekawostki o płycie Sehnsucht"!