Radiohead nie, ale The Smile tak! Zespół zapowiedział NOWY album!

i

Autor: Materiały prasowe The Smile zapowiada nowy album

Radiohead nie, ale The Smile tak! Zespół zapowiedział NOWY album!

2023-11-13 13:39

Zespół The Smile (Thom Yorke, Jonny Greenwood i Tom Skinner) ogłosił dziś wydanie swojego nowego albumu "Wall Of Eyes", który ukaże się 26 stycznia 2024 roku nakładem XL Recordings. Zapowiedzi towarzyszy tytułowy utwór udostępniony wraz z teledyskiem wyreżyserowanym przez Paula Thomasa Andersona. Nowy album nagrany między Oxfordem a Abbey Road Studios, został wyprodukowany i zmiksowany przez Sama Petts-Daviesa i zawiera aranżacje smyczkowe London Contemporary Orchestra. Ogłoszono także daty europejskich tras koncertowych na marzec 2024 r.

"Wall Of Eyes" będzie następcą wydanego w 2022 roku debiutanckiego albumu "A Light For Attracting Attention", który spotkał się z uznaniem słuchaczy i wielu dziennikarzy m.in. z The Guardian, Pitchfork, The Observer, The Needle Drop, Rolling Stone, New York Magazine, Uncut i MOJO.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - zagranica

Nowość od The Smile!

The Smile zagrali serię znakomicie przyjętych koncertów w USA i Meksyku w czerwcu i lipcu tego roku wydając w czerwcu singiel „Bending Hectic” (także znajdzie się na nowej płycie), po tym jak utwór zadebiutował na Montreux Jazz Festival w 2022 roku.