Queen z niesamowitym osiągnięciem w Wielkiej Brytanii! Brian May i Roger Taylor odebrali prestiżową statuetkę

i

Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER Wielki sukces Queen

Queen z niesamowitym osiągnięciem w Wielkiej Brytanii! Brian May i Roger Taylor odebrali prestiżową statuetkę

2023-07-21 12:08

Queen to prawdziwa muzyczna legenda. Wydaje się, że z biegiem lat formacja wyrasta na jedną z ważniejszych, jeśli nie najważniejszą, wszech czasów. O tym, że muzyka zespołu zupełnie się nie starzeje i wciąż cieszy ogromną popularnością, świadczą najlepiej wyniki sprzedażowe i w streamingu. To właśnie za nie Brian May i Roger Taylor odebrali ostatnio wyróżnienie.

Choć wielu jest zdania, że tradycyjnie rozumiany zespół Queen zakończył się w 1991 roku, w dniu śmierci Freddiego Mercury'ego, to formacja zdaje się zupełnie nie schodzić ze szczytu. Brian May i Roger Taylor ponad dekadę temu połączyli siły z Adamem Lambertem i z powodzeniem koncertują po całym świecie jako Queen + Adam Lambert, wykonując na żywo największe przeboje brytyjskiej formacji. Te wciąż cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczą ogromne zasięgi grupy w streamingu i jej świetne wyniki sprzedażowe.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Ważne wyróżnienie dla Queen w Wielkiej Brytanii!

To właśnie za te osiągnięcia Brian i Roger odebrali niezwykle ważną statuetkę. Organizacja British Phonographic Industry nagrodziła zespół nagroda BRIT Billion Award! Jest to wyraz największego uznania brytyjskiego przemysłu muzycznego dla artystów, którzy dokonali kamieni milowych w streamingu - w tym przypadku chodziło o przekroczenie przez Queen progu MILIARDA odtworzeń na Wyspach. Panowie odebrali wyjątkowe, spersonalizowane trofeum, a jego przyjęcie zbiegło się z pięćdziesięcioleciem debiutanckiego albumu zespołu. Co ciekawe, płyta Queen ujrzała światło dzienne w 1973 roku, a w tym samym powstała właśnie British Phonographic Industry. Roger i Brian nie kryli wdzięczności, a swoje słowa skierowali w stronę przede wszystkim do fanów, którzy odpowiadają za ten sukces.

Dziękujemy za wręczenie Queen nagrody BRIT Billion Award. Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym fanom, którzy nas wspierają i nadal cieszą się naszą muzyką - powiedział Brian May.

Jestem podekscytowany, mogąc przyjąć BRIT Billion Award w imieniu Queen, świętując ponad miliard transmisji w Wielkiej Brytanii, co jest niewiarygodne. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wydobyli cząstkę radości z naszej muzyki. Nadal jesteśmy w pobliżu i mamy nadzieję, że trochę was zabawimy. Dziękuję - dodał Roger Taylor.