Queen w zwiastunie nowego filmu z Bradem Pittem! Kiedy premiera „F1”?

i

Autor: BENJAMIN CREMEL/AFP/East News Nadciąga nowy film z Bradem Pittem w roli głównej! W tle muzyka Queen

muzyka i kino

Queen w zwiastunie nowego filmu z Bradem Pittem! Kiedy premiera „F1”?

2024-07-09 10:36

Brad Pitt nie ma zamiaru zwalniać tempa po zdobyciu Oscara i wygląda na to, że właśnie wyrusza w wyścigu po kolejną statuetkę! W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji, zatytyłowanej "F1", w której to aktor wcieli się w postać emerytowanego kierowcy wyścigowego, który wraca na tor. Trailer jest też gratką dla fanów grupy Queen!

Formuła 1 to zdecydowanie jeden z najbardziej prestiżowych i znanych na świecie wyścigów samochodowych. Od jakiegoś czasu już było wiadomo, że trwają prace nad filmem, w którym to właśnie temat tej dyscypliny wystawiony będzie na pierwszy plan, a w który zaangażowany jest m.in. Brad Pitt.

Szczegóły produkcji poznaliśmy oficjalnie w niedzielę 7 lipca na chwilę przed startem zaplanowanego na ten dzień Grand Prix. Projekt zatytułowany jest F1, opowie on historię emerytowanego mistrza Formuły 1 (w tej roli Pitt), który wraca do świata wyścigów, by stać się trenerem i mentorem młodszego kierowcy, w którego wcieli się Damson Idris. Wiadomo już, że w obsadzie znajdą się także m.in. Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia, Samson Kayo czy sam... Lewis Hamilton! Siedmiokrotny mistrz Formuły 1 będzie także pełnić funkcję producenta wraz z Jerrym Bruckheimerem oraz Josephem Kosinskim - równocześnie reżyserem i scenarzystą - skrypt pisze we współpracy z Ehrenem Krugerem. Co ciekawe, film był kręcony w trakcie rzeczywistych wyścigów Grand Prix.

Na czym polega wyjątkowość gitary w "Bohemian Rhapsody" Queen?

Queen w zwiastunie "F1"

W sieci dostępne są już oficjalny plakat filmu i jego zwiastun. Co ciekawe, w trailerze wybrzmiewa klasyk zespołu Queen! Producenci zdecydowali się wykorzystać fragment utworu We Will Rock You, który, nie da się ukryć, świetnie oddaje klimat historii - przekonaj się poniżej.

Kiedy premiera "F1"?

Na premierę filmu przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać - ta planowana jest dopiero na 25 czerwca 2025 roku. F1 będzie dostępny do oglądania za pośrednictwem platformy Apple, trafi także do kin na całym świecie.

Poniżej rozwiąż quiz o zespole Queen:

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?