Queen uhonorowani przez Lego! Zestaw prezentuje kultowy występ zespołu

i

Autor: Materiały prasowe Queen jako klocki Lego!

Queen jako Lego? Pomysł prezentuje kultowy występ zespołu

2023-04-10 0:03

Zespół Queen wciąż ma na całym świecie ogromne grono fanów, a jego muzyka należy do jednej z najczęściej słuchanych, pomimo upływu tylu lat. Teraz coś specjalnego dla legendarnej formacji postanowili przygotować fani Lego! Powstał specjalny zestaw, prezentujący Freddiego, Briana, Rogera i Johna - przedstawia on legendarny występ!

Prawdziwa gratka dla fanów zespołu Queen! Wielbiciele grupy i słynnej serii Lego postanowili uhonorować grupę w najlepszy z możliwych sposobów, czyli projektując specjalny zestaw klocków, przedstawiający formację! Box powstał w ramach serii Lego Ideas, która skierowana jest do dorosłych fanów spędzania wolnego czasu w ten sposób. Mają oni szansę stworzenia własnych projektów, ktore przy odpowienim zainteresowaniu mogą trafić do regularnej sprzedaży! Samozwańczy projektanci postanowili stworzyć Lego wersję jednego z najsłynniejszych koncertów w karierze grupy, czyli oczywiście występu na Live Aid! Warto zwrócić uwagę, że już wcześniej powstały pomysły, przedstawiające m.in. Metallicę, fabrykę ze słynnej okładki Animals grupy Pink Floyd czy członków Red Hot Chili Peppers. Jak prezentują się Queen w formie Lego? Sprawdź pod linkiem! Choć na chwilę obecną nie zyskał on poparcia społeczności, to kto wie? Może zmieni się to w przyszłości!

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Queen na Live Aid

13 lipca 1985 roku odbył się wyjątkowy koncert charytatywny, zorganizowany przez Boba Geldofa oraz Midge'a Ure'aLive Aid. Wydarzenie odbywało się równocześnie na terenie Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a jego celem było zebranie środków na walkę z głodem w Etiopii. Na koncertach wystąpiły największe gwiazdy epoki, w tym oczywiście zespół Queen. Formacja zagrała set, na który złożyły się utwory Bohemian Rhapsody (początkowa część), Radio Ga Ga, Hammer to Fall, Crazy Little Thing Called Love, We Will Rock You We Are The Champions. Występ ten do dziś uważa się za jeden z najlepszych w historii muzyki.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?