Pożegnanie Sinead O'Connor. Wyjątkowa instalacja w hołdzie artystce

i

Autor: Niall Carson/Press Association/East News Pogrzeb Sinead O'Connor

Pożegnanie Sinead O'Connor. Wyjątkowa instalacja w hołdzie artystce

2023-08-09 10:08

Właśnie mijają dwa tygodnie od dnia, kiedy to cały świat obiegła tragiczna informacja o śmierci Sinead O'Connor. Irlandzka artystka zmarła 26 lipca w swoim mieszkaniu w Londynie w wieku zaledwie 56 lat. 8 sierpnia miał miejsce pogrzeb wokalistki, w którym wzięło udział także grono jej fanów. Tego dnia odsłonięto także wyjątkowy hołd dla zmarłej.

26 lipca w godzinach wieczornych czasu polskiego "The Irish Times" zamieścił tragiczną informację, która zaszokowała cały świat. W wieku zaledwie 56 lat zmarła Sinead O'Connor, legenda irlandzkiej muzyki, jedna z ikon rynku przełomu lat 80. i 90. Gwiazda została znaleziona w swoim mieszkaniu w Londynie przez zaalarmowane służby, na chwilę obecną nie jest znana przyczyna śmierci wokalistki. Informacja ta zasmuciła zarówno fanów Sinead, jak i inne gwiazdy muzyki, które w ostatnich dniach kierowali w jej stronę liczne hołdy i słowa uznania. Już po śmierci O'Connor, jej management potwierdził, iż ta intensywnie pracowała nad nowym, zapowiedzianym już kilka lat temu albumem, planowała trasę koncertową, a także chciała zająć się stworzeniem filmu na podstawie swojej autobiografii.

Sinead O'Connor - najsłynniejsze utwory artystki

Ostatnie pożegnanie Sinead O'Connor

W wtorek 8 sierpnia, dwa tygodnie po śmierci Sinead, miał miejsce jej pogrzeb. Uroczystość odbyła się w Bray w hrabstwie Wicklow, a kondukt pogrzebowy przeszedł wzdłuż wybrzeża miasta. W ceremonii wzięli udział także fani artystki, którzy m.in. rzucali kwiaty na karawan i odśpiewali legendarne Nothing Compares 2 U. Największy tłum zgromadził się przy domu, w którym wokalistka mieszkała przez 15 lat. Po przejeździe miała miejsce prywatna uroczystość pogrzebowa, w której udział wzięli bliscy i przyjaciele Sinead.

Hołd dla Sinead O'Connor

Tuż przed ostatnim pożegnaniem artystki, odsłonięta została specjalna instalacja, zainstalowana w hołdzie zmarłej. Mowa o napisie, przedstawiającym słowa "Eire" (irlandzka nazwa Irlandii) i "Sinead" oraz symbol serca. Całość znajduje się na klifach, górujących nad nadmorskim miastem Bray, które położone jest na południe od Dublina. Zobacz wyjątkowa instalację poniżej.