Powstał pomnik, przedstawiający Briana Johnsona! Stoi w miejscu bardzo wyjątkowym dla artysty

i

Autor: Rich Fury/Invision/AP/East News Brian Johnson jako rzeźba!

Powstał pomnik, przedstawiający Briana Johnsona! Stoi w miejscu bardzo wyjątkowym dla artysty

2023-04-18 12:41

Brian Johnson jest członkiem AC/DC jest już od czterdziestu trzech lat. Choć muzyk zastąpił w składzie zmarłego Bona Scotta, którego głos był symbolem grupy, to bardzo szybko udało mu się zyskać sympatię fanów i przychylność krytyków. Muzyk jest już prawdziwą legendą rockowego grania - najlepiej świadczy o tym fakt, iż... powstał pomnik, przedstawiający Briana Johnsona!

Brian Johnson urodził się 5 października 1947 roku, a muzyka grała mu w duszy od najmłodszych lat. Brian już jako bardzo młody człowiek podjął decyzję o rozpoczęciu kariery w tym świecie, jego droga była jednak bardzo wyboista. Pierwszy sukces nadszedł w połowie lat 70., gdy Johnson dołączył do grupy Geordie, której na początku udało się odnieść względny sukces na brytyjskim rynku. Przełomem okazał się być rok 1980 - Johnson wziął udział w przesłuchaniu na nowego wokalistę australijskiego zespołu AC/DC, który ostatecznie wygrał. Brian zastąpił w składzie zmarłego w lutym 1980 roku Bona Scotta, a pierwszym albumem, nagranym z jego udziałem, było wydawnictwo Back in Black. Dziś album ten uznaje się za najlepiej sprzedający się w całej karierze AC/DC.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Pomnik, przedstawiający Briana Johnsona odsłonięty!

Pierwszy koncert AC/DC z Johnsonem w roli wokalisty miał miejsce 29 czerwca 1980 roku w Belgii w Namur w Palais Des Expositions. Tamtejsi fani Briana postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień i założyli zbiórkę, która miała na celu zebranie środków na stworzenie i postawienie pomnika artysty w miejscu kluczowego dla niego występu. Dzieło zostało oficjalnie odsłonięte w niedzielę 16 kwietnia, a stworzyła ją firma Design Stone i wykonała przy użyciu najwyższej jakości Belgijskiego Niebieskiego Kamienia - naturalnego kamienia wydobywanego w Belgii, który podobno ma od 150 do 350 milionów lat. 

Sam Brian nie został obojętny na całe wydarzenie i nagrał specjalną wiadomość wideo, w której podziękował za wsparcie i zobowiązał się do wizyty w Namur w najbliższych tygodniach. Nie da się ukryć, że twórcy pomnika stanęli na wysokości zadania! Zobacz zdjęcia poniżej.