Polscy wokaliści rockowi wszech czasów. To najlepsze głosy rodzimego gitarowego grania!

2023-09-29 9:43

Polska scena rockowa słynie z niesamowitych głosów i charyzmatycznych postaci. Rodzimi rockmani stoją na czele legendarnych grup i/lub prowadzą kariery solowe. Nie jest łatwo wskazać najlepszych polskich wokalistów rockowych wszech czasów, jednak my spróbowaliśmy wybrać grono dwunastu niesamowitych muzyków!

Rola wokalisty w zespole jest bardzo ważna. Choć istnieją kapele, które prowadzą swoją działalność bez piosenkarza w składzie (np. grupy Sky, Animals As Leaders, Polyphia czy Dark Matter Secret), to nie da się zaprzeczyć temu, że muzyk, wykonujący daną piosenkę, śpiewający jej tekst, nadaje danej formacji zupełnie inny charakter. Fani muzyki uwielbiają zasłuchiwać się w niesamowitych, charyzmatycznych, mocnych wokalach, które spełniają niejako rolę dodatkowego instrumentu. Historia zna wiele przypadków, gdy to właśnie śmierć czy odejście wokalisty skutecznie zakończyły działalność danego zespołu - Nirvana, Joy Division, T. Rex, Type O Negative, The Doors, Soundgarden, Mother Love Bone czy Motörhead, Joy Machine to tylko kilka z wielu przykładów.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Polscy wokaliści rockowi - tak brzmi rodzimy Rock!

Nasz rodzimy, polski rynek pełen jest świetnych wokalistów, którzy swoimi głosami od lat podbijają serca fanów. Choć nie było to proste, zdecydowaliśmy się stworzyć listę dwunastu najlepszych, naszym zdaniem polskich wokalistów rockowych wszech czasów. Kogo mamy na myśli? Sprawdź naszą galerię na samej górze artykułu!

QUIZ: Jak dobrze znasz teksty zespołu Myslovitz?

Pytanie 1 z 10
1. Ile waży podmiot liryczny w "Blogu Filatelistów Polskich"?