Pol'and'Rock Festival 2024 - data i miejsce jubileuszowej edycji! Ślub, koncerty i spotkania - działo się w tym roku

i

Autor: Oleg Marusic/REPORTER Zakończenie tegorocznego Pol'and'Rock Festival. Pierwsze szczegóły Pol'and'Rock 2024

Pol'and'Rock Festival 2024 - data i miejsce jubileuszowej edycji! Ślub, koncerty i spotkania - działo się w tym roku!

2023-08-07 10:40

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival za nami! Wydarzenie, pod wieloma względami, przejdzie do historii, jednak poza wspominaniem, czas na odliczanie do kolejnej edycji! Przyszłoroczna odsłona "Najpiękniejszego festiwalu świata" będzie tą jubileuszową, w związku z czym z pewnością czeka nas wiele dobrego - znane są już data i miejsce Pol'and'Rock Festival 2024!

Bramy na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno otworzyły się w tym roku dokładnie we wtorek 1 sierpnia o godzinie 12:00. Na miejscu bardzo szybko pojawili się pierwsi uczestnicy tegorocznego Pol'and'Rock Festival. Choć samo wydarzenie oficjalnie rozpoczęło się dwa dni później - w czwartek 3 sierpnia o godzinie 15:00, to życie zaczęło na nim tętnić już wcześniej. Niestety, już od samego początku organizatorom i uczestnikom zabawę nieco utrudniała pogoda - to własnie pierwszego dnia w wyniku wichury przewróciła się jedna z wież lokalizacyjnych, w wyniku czego ucierpiały trzy osoby. Choć aura nie odpuszczała, to jednak nie popsuła zabawy festiwalowiczom w kolejnych dniach, a było czym się cieszyć!

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Co działo się na Pol'and'Rock Festival 2023?

W tym roku gwiazdami "Najpiękniejszego festiwalu świata" byli m.in. Lady Pank, Brodka, Kwiat Jabłoni (podczas tego występu miało w tym roku miejsce rozkładanie słynnej sektorówki, czyli wielkiej, biało-czerwonej flagi, która powstała w 2012 roku z okazji Mistrzostw Europy), Pull the Wire, Spin Doctors, Napalm Death, Biohazard, Epica, Royal Republic, Zalewski, Bullet for My Valentine czy Jagoda Kret. Koncerty przyciągały tłumy, a Ci, którzy nie mogli w tym roku zawitać na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno, mieli dostęp do licznych transmisji na żywo z koncertów, a te także cieszyły się bardzo dużą popularnością. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się także spotkania w ramach ASP, których rozmówcami w tym roku byli m.in. zespół Kwiat Jabłoni, Martyna Wojciechowska czy Borys Szyc. Na samo zakończenie 29. Pol'and'Rock Festival, Jurek Owsiak skierował do festiwalowiczów kilka ważnych słów:

Żyjcie zgodnie ze swoim sercem, sumieniem (…) Bądźcie przeciwko tym, którzy próbują coś narzucić i na siłę zmienić. Nie zgadzajcie się z tym, z czym nie chcecie się zgadzać. Bez żadnych rewolucji, wystarczy pójść na wybory. Może bez żadnych bijatyk, wystarczy pójść na wybory. Nie musimy budować barykad, wystarczy pójść na wybory. Ja głosuję za tym, aby ktoś mnie szanował. Aby ktoś doceniał moją pracę. Aby ktoś chciał mnie przytulić do serca, zaopiekować się mną, kiedy będę już bardzo stary. Aby ktoś mi powiedział, że hej, będę chciał Cię przytulić, kiedy wpadniesz w tarapaty, będę chciał o Tobie mówić dobrze, kiedy wszyscy o Tobie zapomną. O takim świecie marzę. I to nie jest utopia, bo tutaj stworzyliśmy coś, co działa. Ogromny aparat festiwalowy - Jurek Owsiak.

Ślub na Pol'and'Rock Festival!

W tym roku na festiwalu miało miejsce zupełnie wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy w historii "Najpiękniejszego festiwalu świata" miał na nim miejsce... ślub! W Centrum Prasowym imprezy dwójka festiwalowiczów z dużym stażem - Dominika i Romek - wzięła ślub cywilny! Ceremonię poprowadziła urzędniczka z USC w Czaplinku – Pani Małgorzata Federowiak-Nowacka, na miejscu obecni byli także dziennikarze oraz sam Jurek Owsiak.

Pol'and'Rock Festival 2024 - data i miejsce jubileuszowej edycji!

Wiadomo już że przyszłoroczna, wyjątkowa, gdyż jubileuszowa edycja festiwalu, odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024. 30. Pol'and'Rock Festival ponownie zawita na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno.