Pixies singlem There's A Moon On zapowiadają nowy album. Tytuł, data premiery i inne szczegóły płyty

i

Autor: PIOTR TRACZ/REPORTER Nowości od Pixies

Pixies singlem "There's A Moon On" zapowiadają nowy album. Tytuł, data premiery i inne szczegóły płyty

2022-06-10 10:07

Pod koniec kwietnia zespół Pixies oficjalnie ogłosił, że w tym roku zaprezentuje swoim fanom nowy album. Już wtedy gitarzysta Joey Santiago zdradził tytuł płyty i przybliżoną datę wydania. Na szczegóły trzeba było poczekać nieco ponad miesiąc - w środę 8 czerwca zespół wydał pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo i podał konkretna datę jego wydania - sprawdźcie szczegóły i posłuchajcie numeru "There's A Moon On".

Zespół Pixies został założony w 1986 roku przez gitarzystę Joey’a Santiago i autora tekstów Black Francisa, a z czasem dołączyli do niego perkusista David Lovering oraz basistka i wokalistka Kim Deal. Dwa lata później ukazał się debiutancki album grupy - Surfer Rosa, który rozsławił kapelę w Europie, a pochodzący z niego numer Where Is My Mind do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kawałków zespołu - znalazł się on na 493 miejscu listy 500 najlepszych piosenek wszechczasów magazynu Rolling Stone z 2021 roku. Wydany w 1989 roku krążek Doolittle zapewnił kapeli szerszą rozpoznawalność i uznanie i do dziś określany jest jako najlepszy album zespołu. W kolejnych latach Pixies zmieniali skład, zawieszali działalność, ale udało im się wydać jeszcze pięć albumów studyjnych, w tym ostatni - Beneath the Eyrie - z 2019 roku.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Nowy album Pixies - szczegóły wydawnictwa “Doggerel”

Już pod koniec kwietnia gitarzysta zespołu, Joey Santiago zapowiedział, że najnowszy album zespołu ukaże się we wrześniu tego roku. Muzyk określił go mianem “Doolittle Senior”, nie zdradził jednak większych szczegółów - te zostały ujawnione dopiero teraz. Płyta Doggerel ukaże się już 30 września nakładem BMG, a za jej produkcję odpowiada Tom Dalgety. Znajdzie się na niej dwanaście premierowych kompozycji.

"There's A Moon On" - singiel zapowiadający najnowszy album Pixies

Pierwszym singlem, zapowiadającym album został numer There’s A Moon On”, a w sieci dostępne jest już lyric video do kawałka. Piosenka ta jasno określa klimat i brzmienie, jakiego można spodziewać się po Doggerel - posłuchajcie!

Sonda
Który album Pixies lubisz najbardziej?