Phil Rudd nie zagra z AC/DC podczas Power Trip! Dlaczego i kto go zastąpi?

i

Autor: Materiały prasowe W jakim składzie AC/DC zagra na pierwszym koncercie od 7 lat?

Phil Rudd nie zagra z AC/DC podczas Power Trip! Dlaczego i kto go zastąpi?

2023-09-11 10:22

Już w przyszłym miesiącu nastąpi to, na co wielu czeka od przeszło siedmiu lat! Zespół AC/DC wystąpi w ramach festiwalu Power Trip, po latach przerwy z Brianem Johnsonem na wokalu. Z emerytury specjalnie na tę okazję powróci także Cliff Williams. Okazuje się jednak, że na scenie zabraknie perkusisty, Phila Rudda - dlaczego?

Fani AC/DC nie kryli radości, gdy pod koniec marca oficjalnie potwierdzono, że zespół wraca na scenę. Formacja została ogłoszona jednym z headlinerów debiutującego festiwalu Power Trip, który odbędzie się w dniach 6-8 października w Empire Polo Club w Indio w Kalifornii i gościć będzie największe gwiazdy rocka i metalu, także Guns N' Roses, Metallicę, zespół Tool, Iron Maiden i ogłoszonych jako zastępstwo za Ozzy'ego Osbourne'a Panów z Judas Priest. 

Występ AC/DC na Power Trip jest szczególnie istotny, gdyż będzie on równocześnie jej pierwszym od siedmiu lat, czyli od czasów trasy "Rock or Bust World Tour", w tym ponownie z Brianem Johnsonem na wokalu (na dwóch ostatnich etapach wspomnianej trasy, muzyka, który zmagał się z problemami ze słuchem, zastępował Axl Rose). Niestety, w składzie nastąpiły inne, istotne zmiany...

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Nagranie z próby, które zaskoczyło wszystkich

W sobotę 9 września zespół udostepnił w swoich social mediach nagranie audio z prób do Power Trip. Przedstawia ono formację, wykonującą If You Want Blood You've Got It. Uwagę zwraca jednak nie tyle samo nagranie, na którym, nie da się ukryć, Brian i reszta grupy brzmią zabójczo, co jego podpis.

Fanów na początek bardzo zadowoliła informacja o tym, iż specjalnie na potrzeby występu, z emerytury powraca Cliff Williams (basista już w trakcie poprzedniej trasy ogłosił, że ma zamiar pożegnać się z występami na żywo). Co ciekawe, na pokazie zabraknie jednak... Phila Rudda! Dlaczego i kto go zastąpi?

Kto zastąpi Phila Rudda?

Sam zespół poinformował, że na Power Trip zagra z nimi Matt Laug - perkusista sesyjny, znany z gry m.in. z Alanis Morissette, Slashem czy Alice Cooperem. 

Nie jest jasne, dlaczego Rudd nie zagra z AC/DC na Power Trip, a sam zespół nie wyjaśnił tej kwestii. Część fanów w komentarzach pod nagraniem pisze, iż Rudd najprawdopodobniej miał problemy z uzyskaniem wizy na pobyt w USA ze względu na kryminalną przeszłość. Jego ostatnia trasa z zespołem, to "Black Ice World Tour", która odbywała się w latach 2008-2010, a więc jeszcze przed wybuchem skandalu. W ramach "Rock or Bust World Tour" za perkusją zasiadł Chris Slade, a fani pytają, dlaczego to właśnie on nie powróci w ramach występu na Power Trip.

ZOBACZ TAKŻE: Phil Rudd - perkusista AC/DC oskarżony o próbę morderstwa

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?