Paul Rodgers otwarcie o Adamie Lambercie. Co sądzi o jego współpracy z muzykami Queen?

i

Autor: W.Wade / WENN/agefotostock/East News/Brandon Nagy/Shutterstock/Rex Features/East News Co Paul Rodgers sądzi o Adamie Lambercie?

Paul Rodgers otwarcie o Adamie Lambercie. Co sądzi o jego współpracy z muzykami Queen?

2023-10-13 11:54

Choć nigdy ze sobą nie współpracowali, to wbrew pozorom mają ze sobą dużo wspólnego. To właśnie Paul Rodgers i Adam Lambert mają na koncie współpracę z muzykami grupy Queen - Brianem Mayem i Rogerem Taylorem. Ten moment w życiu już dawno za Rodgersem, trwa za to w przypadku Lamberta. Co wokalista sądzi na temat swojego kolegi po fachu?

Paul Rodgers dał się poznać fanom muzyki jako wokalista takich formacji, jak Bad Company i Free. Artysta ma jednak na koncie także inny, zupełnie wyjątkowy projekt. Mowa oczywiście o współpracy z członkami grupy Queen: Brianem Mayem i Rogerem Taylorem. Panowie połączyli siły w ramach formacji Queen + Paul Rodgers, a jej efektem jest chociażby album The Cosmos Rocks, który ukazał się w 2008 roku. Już rok po premierze wydawnictwa, Rodgers ogłosił, że zakończył współpracę z Queen, nigdy jednak nie wykluczał możliwości ponownego połączenia w przyszłości.

Jednak już w 2010 roku May i Taylor stworzyli nowy projekt, w którym obowiązki wokalisty, śpiewającego największe klasyki Queen, pełni Adam Lambert. Muzycy współpracują ze sobą z powodzeniem już od trzynastu lat i właśnie są w trakcie kolejnej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Paul Rodgers o Adamie Lambercie

A co na temat swojego, jakby nie patrzeć, następcy, sądzi Paul Rodgers? Wokalista został o to zapytany w najnowszym wywiadzie dla stacji radiowej "BBC Radio Scotland" i nie szczędził koledze po fachu niezwykle ciepłych słów! Paul zaznaczył, że nie śledzi na bieżąco kolejnych ruchów tego projektu, jest jednak zdania, że Adam Lambert "jest idealny do tego zespołu".