Kazik i Nosowska

i

Autor: AKPA

QUIZ

Pamiętasz polskiego rocka z lat 90.? Zobacz, czy zdobędziesz choć 7/10 w quizie!

2024-04-05 15:17

Można śmiało powiedzieć, że w latach 90. polskim rynkiem muzycznym rządziła szeroko rozumiana muzyka rockowa. Artyści rodzimej sceny prezentowali różnorodne brzmienie, inspirowane różnymi podgatunkami, związanymi z rockiem. Jak dobrze pamiętasz, co działo się w polskiej muzyce w tamtej dekadzie? Sprawdź się w naszym quizie!

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 90.? QUIZ dla fanów Kultu, Hey i T.Love

Szeroko rozumiane brzmienie rockowe dosłownie zawładnęło polskim rynkiem muzycznym. Rodzimi artyści zdawali się bardzo uważne obserwować, co dzieje się na zagranicznych scenach i bardzo umiejętnie przenosili to na nasze podwórko. Co ciekawe można zauważyć, że artyści, artystki i zespoły czerpali z muzyki całymi garściami, w związku z czym polscy słuchacze mieli okazję słuchać różnorodnych gatunków: rock klasyczny, hard rock, brit pop, grunge, rock alternatywny, heavy metal, punk i wiele wiele innych. Inspiracji nie brakowało, a lata 90. śmiało można określić mianem triumfu rocka na polskiej scenie muzycznej.

Muzyka rockowa lat 90-tych - Polska. Tak brzmiał rodzimy rock w tej dekadzie!

Polska muzyka rockowa tej dekady

To właśnie w tamtej dekadzie na rodzimym rynku pojawiły się zespoły, na czele których stanęły charyzmatyczne, obdarzone wspaniałym, niepodrabialnym głosem frontmanki, jak Kasia Nosowoska czy Agnieszka Chylińska. Obie Panie postawiły w pewnym momencie na kariery solowe, a ich muzyka nadal zdobywa serca nowych pokoleń fanów. W latach 90. swoją przygodę ze sceną rozpoczęły także m.in. Kasia Kowalska i Edyta Bartosiewicz, Urszula znalazła swoją Białą drogę i zaprezentowała rockowe brzmienie w najlepszym wydaniu. Co jeszcze działo się w tamtych czasach na polskim rynku muzycznym? Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 90.? Sprawdź się w quizie dla największych znawców!

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 90.? QUIZ dla fanów Kultu, Hey i T.Love

Pytanie 1 z 10
Ile płyt w składzie z Kubą Płuciszem nagrał zespół IRA?
Listen on Spreaker.