O tym, jak Krist Novoselic (Nirvana) wyrzucił telewizor przez okno. To nie był jednak wyczyn w stylu gwiazdy rocka

i

Autor: Chris Pizzello/AP/East News Krist Novoselic wyrzucił kiedyś telewizor przez okno w hotelu

O tym, jak Krist Novoselic (Nirvana) wyrzucił telewizor przez okno. To nie był jednak wyczyn w stylu gwiazdy rocka

2023-02-02 12:56

Krist Novoselic, długoletni basista Nirvany, uchodzi za najspokojniejszego i najmniej rzucającego się w oczy byłego członka tej grupy. Muzyk od lat pozostaje w cieniu, chodź wciąż tworzy nową muzykę. O tym, że Krist nie jest typową gwiazdą rocka, świadczy jedno z wydarzeń z przyszłości, które, choć w swoim stylu typowe dla rockmanów, to jednak w jego wykonaniu było zupełnie inne.

Krist Novoselic urodził się 16 maja 1965 roku, jako syn chorwackich imigrantów. To właśnie ojciec zaszczepił w nim miłość do muzyki, poprzez wspólne słuchanie Chucka Berry'ego. Kilka lat spędził w Chorwacji, gdzie zasłuchiwał się w tamtejszych zespołach, tam także zainteresował go punk rock, dzięki czemu odkrył takie grupy jak Ramones czy Sex Pistols, choć nie pozostawał zamknięty także na klasykę, jak Led Zeppelin, czy Black Sabbath. Do gry na basie zainspirowali go tacy muzycy tego instrumentu, jak Paul McCartney, Gene Simmons Geezer Butler. Jako uczeń szkoły średniej poznał się z Kurtem Cobainem - Panowie zaprzyjaźnili się i zaczęli grać we wspólnych zespołach, z czasem zaś założyli Nirvanę, a reszta jest już historią. Po zakończeniu działalności grupy, Krist zaangażowany był w liczne projekty muzyczne, a najnowszym na jego koncie jest zespół 3rd Secret, który w 2022 roku wydał swoją, utrzymaną w klimacie post-grunge'u, debiutancką płytę. 

Krist Novoselic wyrzucił kiedyś z hotelowego okna telewizor! Jak wyglądała cała sytuacja?

Okazuje się jednak, że pozostający zazwyczaj z tyłu Krist postanowił dawniej poczuć się jak prawdziwa gwiazda rocka. Podczas serii pytań i odpowiedzi dla magazynu "The Guardian", znana z zespołu The Breeders wokalistka i gitarzystka Kelley Deal opowiedziała o sytuacji, gdy basista postanowił... wyrzucić z hotelowego okna telewizor! Do całej sytuacji doszło podczas wspólnej trasy Nirvany i The Breeders. Krist nie zachował się jednak jak typowa gwiazda rocka - zanim wyrzucił telewizor, skontaktował się z recepcją, by uzyskać pozwolenie, zapłacić za zniszczony sprzęt, poprosił też ochronę, by ta dopilnowała, aby nikt nie przechodził wtedy pod jego oknem.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Zadzwonił do recepcji, uzyskał pozwolenie, zapłacił za telewizor i poprosił ochronę, aby ta upewniła się, że nikogo nie ma na dole. To był rodzaj słodkiej, grupowej współpracy. ... Potem wepchnęliśmy telewizor przez okno. To było zabawne, ale najzabawniejsze było planowanie i oczekiwanie - odpowiedziała Kelley.

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?