Najważniejsze polskie wokalistki rockowe. Kobieca strona rocka!

2023-08-30 9:25

Polska scena rockowa od samych swoich początków pełna jest silnych, charyzmatycznych artystek, bez których muzyka ta nie byłaby taka sama. Jaki głos ma nasza rodzima kobieca strona Rocka? Sprawdź naszą galerię!

Historia polskiego rocka od samych swoich początków pełna jest charyzmatycznych postaci kobiecych. To w zespole Czerwono-Czarni, uznawanym za jedną z pierwszych polskich grup rock and rollowych, będącym równocześnie pionierem bigbitu, śpiewały solitki - Helena Majdaniec, Karin Stanek, Katarzyna Sobczyk, Marianna Wróblewska i Sandra Pasternak. Nie inaczej było w przypadku Niebiesko-Czarnych, gdzie karierę rozpoczynała jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek lat 60-tych, Ada Rusowicz. Pod koniec tej samej dekady, świat poznał Mirę Kubasińską, współzałożycielkę zespołów Blackout i Breakout.

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Dekada kobiet w rocku - lata 90.

Prawdziwy szczyt dominacji kobiet na polskiej scenie rockowej przypadł na lata 90-te. Choć w okresie tym gatunek ten po prostu bił na rodzimej scenie rekordy popularności, to jego twarzami zostały właśnie wokalistki, członkinie zespołów lub solistki, autorki tekstów i kompozytorki, które swoim talentem, siłą i magnetyzmem na zawsze zmieniły historię polskiego rocka. Choć nie było to łatwe, wybraliśmy 10 najlepszych, naszym zdaniem, przedstawicielek rodzimej sceny rockowej, bez których muzyka nie miałaby sensu. Sprawdź naszą galerię!