Muzyk Extreme u boku Rihanny na Super Bowl! Współpracują od lat

i

Autor: Nuno Bettencourt/agefotostock/East News Nuno Bettencourt występuje z Rihanną

Muzyk Extreme u boku Rihanny na Super Bowl! Współpracują od lat

2023-02-14 11:28

Fani ciężkich brzmień nie mieli nic ciekawego do oglądania, jeśli chodzi o występ w trakcie przerwy finału Super Bowl? No nie do końca! Wprawne oczy fanów dojrzały na scenie gitarzystę amerykańskiej grupy rockowej Extreme! Skąd wziął się tam Nuno Bettencourt? Okazuje się, że od lat współpracuje on z artystką!

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 12 i 13 lutego, odbył się tegoroczny finał Super Bowl. Gwiazdą przerwy muzycznej została Rihanna. Barbadoska gwiazda zaprezentowała set, na który złożyły się jej największe hity, oficjalnie ogłosiła także, że już niedługo po raz drugi zostanie mamą.

Wydawało się, że fani ciężkich brzmień nie mają czego dla siebie szukać w tym występie? Nic bardziej mylnego! Jednym z muzyków, towarzyszących Rihannie na scenie był Nuno Bettencourt! 

Nuno Bettencourt na scenie u boku Rihanny!

Nazwisko to nie powinno być obce fanom zespołu Extreme. Amerykańska grupa rockowa powstała w 1985 roku w Bostonie, a jednym z jej założycieli był właśnie gitarzysta i klawiszowiec Nuno Bettencourt. Grupa ma na koncie pięć albumów studyjnych, w tym uznawany za najlepszy i kluczowy dla ich kariery, Extreme II: Pornograffitti. Płyta promowana była utworem More Than Words, który zdobył ogromną popularność na całym świecie. Nuno aktywnie działa także poza macierzystą formacją - współpracował m.in. z Janet Jackson, obsadą sitcomu Jak poznałem waszą matkę, wydawał własne płyty. 

W 2009 roku Nuno nawiązał współpracę z Rihanną. Muzyk pojawił się jako gitarzysta prowadzący na jej trasie "Last Girl on Earth", występował u boku gwiazdy w licznych programach telewizyjnych, brał także udział w kolejnych trasach artystki. Jak widać, współpraca ta wciąż trwa, a gitarzysta miał okazję wystąpić na Super Bowl!

BULLET FOR MY VALENTINE w trasie. Jason Bowld dla Eski Rock