Mike Rutherford szczerze o stanie zdrowia Phila Collinsa. Nie jest dobrze

i

Autor: Bav Media / SplashNews.com/East News Co się dzieje z Philem Collinsem?

Mike Rutherford szczerze o stanie zdrowia Phila Collinsa. Nie jest dobrze

2023-03-10 10:55

Stan zdrowia Phila Collinsa pogarsza się stopniowo już od lat. Na ostatniej trasie Genesis, artysta występował głównie siedząc, nic więc dziwnego, że muzyk wprost powiedział, że nie będzie już koncertował. Jak obecnie czuje się słynny perkusista i wokalista? Opowiedział o tym basista Genesis i niestety, nie są to dobre wieści...

Phil Collins rozpoczął karierę muzyczną na początku lat 60., w 1970 roku zaś dołączył do brytyjskiej grupy Genesis, w której początkowo pełnił rolę perkusisty. Po odejściu ze składu Petera Gabriela, muzyk przejął także rolę wokalisty, a pierwszym albumem, na którym pokazał swoje umiejętności był wydany w 1976 roku A Trick of the Tail. Wydawnictwo osiągnęło sukces komercyjny i otworzyło pełną sukcesów drogę przed zespołem. Najlepszy okres w karierze, zarówno Genesis, jak i Phila Collinsa, to lata 80., gdy na rynku ukazały się takie krążki formacji, jak Genesis, Invisible Touch i We Can't Dance. W tej samej dekadzie perkusista rozpoczął karierę solową, w ramach której wydał osiem płyt, zdobył osiem nagród Grammy i Oscara. 

Problemy zdrowotne Phila Collinsa

W 2009 roku muzyk przeszedł pierwszą operację szyi, związaną z bólem, jaki odczuwał w wyniku długoletniej gry na perkusji. Niestety, w wyniku zabiegu stracił on czucie w palcach, przez co nie mógł chwytać pałeczek perkusyjnych. Nieprawidłowo przeprowadzona operacja, która uszkodziła nerwy Collinsa, odcisnęła stałe piętno na zdrowiu muzyka, który w 2017 roku zaczął używać laski do chodzenia. W tym samym roku Collins ogłosił publicznie, iż jest cukrzykiem, a choroba doprowadziła do powstania ropnia na jego lewej stopie. Na ostatniej trasie grupy Genesis muzyk występował siedząc, a rolę perkusisty przejął jego syn. Jak dziś czuje się artysta?

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

Basista Genesis o formie Phila Collinsa

Mike Rutherford, basista Genesis, udzielił wywiadu dla "BBC Breakfast", w którym powiedział, jak dziś czuje się Collins. Niestety, nie są to dobre wieści. Rutherford zdradził, że perkusista jest dużo bardziej unieruchomiony, niż miało to miejsce na trasie i większość czasu spędza w swoim domu, którego, ze względu na ograniczenia, raczej nie opuszcza.