Metallica headlinerem Download Festival 2023! Czy zespół próbuje coś przekazać swoim fanom?

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News Metallica wystąpi na dużym festiwalu. Zespół szykuje niespodziankę dla swoich fanów na przyszły rok?

Metallica headlinerem Download Festival 2023! Czy zespół próbuje coś przekazać swoim fanom?

2022-11-08 12:50

Plotki na ten temat krążyły od jakiegoś czasu, potwierdzenie przyszło w poniedziałek 7 listopada! Metallica oficjalnie została ogłoszona headlinerem jednego z najsłynniejszych letnich, angielskich festiwali, czyli Download! Grupa zagra aż w dwa dni, różne od siebie sety. Fani natychmiast zaczęli spekulować, że grupa próbuje przekazać w ten sposób swoim fanom dość ważną informację.

Metallica jest obecna na światowych scenach od ponad czterdziestu lat, ma na swoim koncie dziesięć albumów studyjnych, niezliczoną ilość dosłownie kultowych numerów oraz prawdziwe grono fanów, które śledzi każdy kolejny ruch formacji. Nie jest żadną tajemnicą, że wielbiciele grupy z niecierpliwością czekają na jej nowy album. Ostatni krążek Metalliki, czyli Hardwired... to Self-Destruct miał swoją premierę sześć lat temu, a na jego premierę przyszło nam czekać przeszło osiem lat. Projekt zyskał bardzo dobre recenzje opinii publicznej, jednak fani nie ukrywają, że bardzo chętnie posłuchaliby już jego następcy. Czy właśnie grupa dała światu delikatnie znać, że są na to duże szanse?

Metallica headlinerem Download Festival 2023!

Już od jakiegoś czasu plotkowało się, że to właśnie Metallica zostanie głównym headlinerem jednego z najpopularniejszych angielskich festiwali, czyli Download Festival, który w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 20-lecie. Informacje te zostały oficjalnie potwierdzone w poniedziałek 7 listopada - zespół zagra na wydarzeniu i to aż dwa razy, w czwartek 8 czerwca i w sobotę 10 czerwca. Organizatorzy podkreślają, że formacja powróci do Donington Park po ponad dziesięciu latach i zaprezentuje dwa, zupełnie różne sety. To właśnie te informacje skłoniły fanów do przypuszczeń, że Metallika świętować będzie w ten sposób premierę swojego najnowszego albumu studyjnego, któremu poświęci jeden z występów. Czy tak się właśnie stanie? Najpewniej przekonamy się o tym w najbliższym czasie, jedno jest jednak pewne - apetyty fanów zostały bardzo mocno zaostrzone!

Co tam w środku gra - Metallica

Kto jeszcze wystąpi na Download Festival 2023?

Organizatorzy ujawnili monumentalny, liczący ponad 60 artystów line-up jubileuszowej edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2023 roku. Poza Metalliką zagrają na nim min. Bring Me The Horizon, Slipknot, Disturbed, Ghost, Evanescence, Placebo, Ville Valo, Simple Plan, Within Temptation czy Blind Channel.