“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Majka Jeżowska w dziesiątym odcinku!

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS WARSZAWA Majka Jeżowska w 10. odcinku "Melliny" Eski Rock

“Mellina” Marcina Mellera w Esce Rock - Majka Jeżowska w dziesiątym odcinku!

2023-03-09 19:39

W czwartek 9 marca, o godzinie 19:00, swoją premierę miał dziesiąty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościnią epizodu była Majka Jeżowska - kompozytorka, wokalista, producentka muzyczna, autorka tekstów. O czym rozmawiali Marcin Meller i Majka Jeżowska?

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 19:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Majka Jeżowska w dziesiątym odcinku "Melliny" Eski Rock!

Gościnią w najnowszym, dziesiątym już odcinku talk show będzie Majka Jeżowska! Polska artystka, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, kobieta bezkompromisowa, której odwaga, pewność siebie i radość życia są w stanie zainspirować każdego! Majka Jeżowska jest obecna na rodzimej scenie od końca lat 70. - w 1978 zdobyła nagrodę ZAKR-u na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, a rok później uczestniczyła w konkursie „Premier” na 17. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym otrzymała wyróżnienie. W 1981 roku ukazał się debiutancki album artystki, a niedługo później Majka naprawdę "pojechała w świat". W latach 80. wokalistka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie wciąż komponowała i nagrywała. Na stałe powróciła do Polski w połowie lat 90., a w 1994 roku wydała album A ja wolę moją mamę, który pobił rekordy popularności. Choć Majka Jeżowska kojarzy się głównie z muzyką popową, a także twórczością muzyczną dla dzieci, to w 2019 roku udowodniła, że nie obce są jej rockowe klimaty! To wtedy artystka pojawiła się na Pol'and'Rock Festival, a jej występ stał się prawdziwą sensacją i wielkim sukcesem. Album z nagranie koncertu przyniósł jej za to nominację do Fryderyków w kategorii Album Roku - Rock.

Meller na wizji przeprasza Majkę Jeżowską. Powiedział coś, co mocno dotknęło artystkę | MELLINA #10

O czym rozmawiali Majka Jeżowska i Marcin Meller?

Majka Jeżowska w "Mellinie" mówi o tym, jak znalazła się na Pol'and'Rocku i o szoku po tym, jak publiczność zareagowała na jej występ. Przyznaje też, że nie lubi jak ktoś wykorzystuję wiarę i Kościół do atakowania ludzi. Marcin Meller zaczął jednak program od przeprosin. Okazuje, że kiedyś w przeszłości powiedział coś, co bardzo zabolało Majkę Jeżowską.

Pochodzę z Nowego Sącza. Z bardzo katolickiej rodziny. Nie podobi się urządzania z reliigii narzędzia do atakowania ludzi, którzy myślą inaczej, niż ten pan czy tamten, i nagle się zasłania wiarą - mówi Majka Jeżowska w "Mellinie".