Marcin Meller

i

Autor: Materiały prasowe Marcin Meller w Esce ROCK

Marcin Meller w Esce Rock! Dziennikarz poprowadzi wyjątkowy talk show "Mellina"

2022-12-03 9:33

Do zespołu realizującego program Eski ROCK dołączył historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. Poprowadzi on program inny niż wszystkie - "Mellina", który będzie miał postać projektu multimedialnego. Dlaczego zdecydowanie warto mieć go na uwadze?

Marcin Meller to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych polskich dziennikarzy. Z wykształcenia jest on historykiem - w 1995 roku ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w czasie nauki był także działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz ruchu Pomarańczowej Alternatywy. Tuż po studiach rozpoczął pracę dziennikarską - przez wiele lat pracował jako reporter tygodnika "Polityka", przez prawie dziesięć lat był redaktorem naczelnym polskiego wydania czasopisma "Playboy". Marcin Meller zyskał również rozpoznawalność jako prowadzący takich programów jak "Dzień Dobry TVN" oraz magazynu kulturalnego "Drugie śniadanie mistrzów", którego gospodarzem był przez trzynaście lat. Przez te wszystkie lata Meller dał się poznać jako dziennikarz niezwykle wszechstronny, specjalizujący się w tematyce międzynarodowej, politycznej oraz kulturalno-obyczajowej, spełnia się także jako pisarz, mający na koncie pięć publikacji książkowych. Najnowsza, wciągający thriller Czerwona ziemia, ujrzała światło dzienne w tym roku.

"Czerwona ziemia", czyli thrillerowy debiut Marcina Melllera!

W czerwcu tego rynku swoją premierę miała książka Czerwona ziemia. Wraz z jej wydaniem Marcin Meller zadebiutował jako pisarz thrillerów! Opowieść o ojcowskiej miłości, błędach przeszłości i ich konsekwencjach, ale także o emocjach i tęsknocie okazała się bardzo dużym sukcesem na rynku wydawniczym. Trzymająca do ostatnich chwil w napięciu powieść jest równocześnie niezwykle autentyczna i poruszająca.

Marcin Meller w Esce Rock i wyjątkowy talk show "Mellina"!

Wraz z początkiem grudnia Marcin Meller dołączył do zespołu realizującego program Eski ROCK! Dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk i pisarz poprowadzi zupełnie wyjątkowy talk show "Mellina". W ramach nadchodzącego formatu, będzie on przeprowadzał rozmowy z ciekawymi ludźmi, które obejmować będą różnorodne tematy, jednak pewne jest jedno - zabraknie w nich polityki!   

"Mellina" to talk show, jakiego jeszcze nie było! Przyjmie on postać projektu multimedialnego, który będzie można zarówno słuchać, jak i oglądać. "Mellina" zadebiutuje na antenie Eski ROCK już na przełomie "rocku"!

Lubię rozmawiać z ludźmi. W sumie tym zajmuję się całe życie. Do „Melliny” chcę ściągać gości, których jestem ciekaw i których chcę poprosić o trochę inne historie niż zwykle opowiadają, albo o takie, których jeszcze nie opowiedzieli. To będą ludzie szeroko rozumianej kultury, szołbiznesu, nauki, tacy, których dobrze znam i ci, których dzięki słuchaczom Eski ROCK będę mógł poznać. Tak naprawdę narzucam sobie jedno ograniczenie: bez polityki. Jest jej wszędzie pełno, a „Mellina” ma być wytchnieniem od niej dla słuchaczy i dla mnie. A po za tym hej przygodo! – mówi Meller.

Bardzo się cieszę że Marcin zdecydował się dołączyć do naszego zespołu. Jestem przekonany że pod sztandarem Eski ROCK, stworzy Talk Show jakiego jeszcze nie było. „Mellina”, jest projektem multimedialnym więc będzie można posłuchać i pooglądać, a pierwsze programy pojawią się już na przełomie „rocku” - mówi Zbyszek Frączek – Dyrektor Programowy Eski ROCK.