Lenny Kravitz

i

Autor: Victor Chavez/Shutterstock, mat. prasowe

Wiadomości

Lenny Kravitz zagra przed tegorocznym finałem Ligi Mistrzów

Lenny Kravitz uświetni muzycznie tegoroczny finał Ligi Mistrzów na stadionie Wembley w Londynie. Przypomnijmy, że 1 czerwca w prestiżowym meczu Real Madryt zmierzy się z Borrusią Dortmund.

Lenny Kravitz zagra przed finałem Ligi Mistrzów

1 czerwca, na stadionie Wembley w Londynie, odbędzie się finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W decydującym meczu zmierzą się ze sobą Real Madryt i Borrusia Dortmund. 

UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich) zapowiedziała właśnie, że że piłkarskie widowisko poprzedzi występ Lenny'ego Kravitza, czterokrotnego zwycięzcy nagrody Grammy. Warto też wspomnieć, że artysta nie tak dawno został uhonorowany gwiazdą na Hollywood Walk of Fame.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Czuję się naprawdę podekscytowany występem przed finałowym meczem Ligi Mistrzów UEFA zorganizowanym przez Pepsi w Londynie, mieście, które zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. To będzie ekscytujące wydarzenie przed finałem, który dla wielu znaczy sporo. To doskonały pretekst, aby się spotkać i cieszyć się muzyką oraz poczuciem koleżeństwa, wspólnoty i jedności. Nie możemy się doczekać aż pokażemy Wam to, co mamy w zanadrzu – powiedział Kravitz, cytowany przez oficjalną stronę internetową UEFA. 

– Tegoroczny pokaz inaugurujący finał Ligi Mistrzów postawi fanów na nogi. Nie może być inaczej, gdy na scenę wkracza legenda rock'n'rolla Lenny Kravitz, aby dać jeden ze swoich popisowych występów przed tak bardzo wyczekiwanym meczem – dodał natomiast Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu UEFA.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przed decydującym meczem w Lidze Mistrzów, który odbył się na stadionie w Stambule, wystąpili z kolei: Anitta, Burna Boy i Alesso.

Nowy album Lenny'ego Kravitza na horyzoncie

24 maja na rynku ukaże się długo oczekiwany studyjny album Lenny'ego Kravitza. Pierwotnie premierę "Blue Electric Light" zaplanowano na w marcu tego roku, ale wspomnianą datę ostatecznie przesunięto o dwa miesiące. Na albumie znajdzie się 12 premierowych kompozycji (w tym single: "TK421" i "Human"). 

Na płycie Kravitz ponownie wciela się w rolę autora tekstu i muzyki, producenta czy multiinstrumentalisty (większość instrumentów nagrał sam). W studiu nagraniowym wspierał go natomiast wieloletni przyjaciel, gitarzysta Craig Ross. "Blue Electric Light" to pierwszy studyjny album artysty od sześciu lat. Na ten moment dyskografię Kravitza wciąż zamyka "Raise Vibration" z 2018 roku.

Lenny Kravitz będzie promował "Blue Electric Light", rzecz jasna, na koncertach. W tym roku jego trasa zawita także do Polski. W ramach "Blue Electric Light Tour 2024" artysta zagra 21 lipca w krakowskiej Tauron Arenie i 23 lipca w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety na oba koncerty wciąż są dostępne w sprzedaży.

TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: