Lenny Kravitz powraca! Muzyk wystąpi na Oscarach!

i

Autor: SIPA/SIPA/SIPA/East News Lenny Kravitz zaśpiewa na gali rozdania Oscarów 2023

Lenny Kravitz powraca! Muzyk wystąpi na Oscarach!

2023-03-07 10:23

Lenny Kravitz to jeden z najbardziej lubianych i docenianych współczesnych solowych muzyków rockowych. Artysta jest obecny na rynku od początku lat 80. , ma na koncie kilka świetnie przyjętych albumów, spełnia się także jako aktor. Muzyk od kilku lat pozostaje w cieniu, wygląda jednak na to, że coś w tym zakresie zaczyna się zmieniać - Lenny Kravitz wystąpi na Oscarach!

Lenny Kravitz jest otoczony sztuką od chwili narodzin - ojciec przyszłego muzyka był producentem wiadomości NBC, a matka, Roxie Roker, była popularną aktorką. O tym, że chce zostać artystą zadecydował już jako małe dziecko, grając na garnkach, które emitowały perkusję, słuchając dużej ilości muzyki. Jako dziesięciolatek śpiewał w chórze, mieszkając w Los Angeles zapoznał się z muzyką rockową. Samodzielną karierę rozpoczął już na początku lat 80., jednak jego niejasne brzmienie sprawiało, że nie wzbudzał zainteresowanie wytwórni - zaczął więc tworzyć pod pseudonimem Romeo Blue. Debiutancki album Kravitza, Let Love Rule, ukazał się w 1989 roku i uzyskał mieszane recenzje krytyków. Przełomem okazał się być wydany dwa lata później Mama Said, z którego pochodzi singiel It Ain't Over 'til It's Over, który zapewnił mu popularność. Jeszcz większe uznanie zyskał wydany w 1993 roku Are You Gonna Go My Way, który zaprezentował klasyczne rockowe brzmienie. Lenny Kravitz ma na koncie jedenaście płyt, z czego ostatnia, Rise Vibration, ukazała się w 2018 roku, cztery nagrody Grammy. Artysta spełnia się także jako aktor.

Lenny Kravitz na Oscarach 2023!

Nie da się nie zauważyć, że muzycznie Lenny w ostatnich latach nieco zwolnił. W tym roku minie pięć lat od premiery jego ostatniej płyty, co stanowi najdłuższą przerwę między ukazaniem się kolejnych wydawnictw w całej jego karierze, muzyk od trzech lat także nie koncertuje. Tym bardziej cieszy wiadomość, iż Lenny Kravitz wystąpi na nadchodzącej ceremonii rozdania Oscarów! Artysta zaśpiewa w segmencie "In Memoriam", w którym wspomniani zostaną filmowcy, twórcy, którzy odeszli w ciągu ostatnich miesięcy.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Lenny Kravitz pprzygotowuje się do wydania albumów?

Fani nie ukrywają, że bardzo czekają na nową muzykę artysty i jego powrót do koncertowania. Czyżby miało to nastąpić w tym roku? Na początku lutego w social mediach artysty pojawiło się zdjęcie, podpisane: "Pierwszy z albumów, zaplanowanych do wydania, jest w fazie miksowania. nadchodzimy!". Jeśli Lenny na w zanadrzu jakieś płyty, to my bardzo na nie czekamy!

Sonda
Czekasz na nowy album Lenny'ego Kravitza?