Queen

i

Autor: Materiały prasowe

Legendarny koncert Queen do zobaczenia na wielkim ekranie! Lista kin w Polsce, w których odbędą się pokazy

2024-01-18 12:35

Mamy naprawdę świetne informacja dla wszystkich fanów Queen, szczególnie biorąc pod uwagę aspekt koncertowy. Już na początku przyszłego roku w kinach na całym świecie wyświetlany będzie słynny pokaz formacji. Gratka ta nie ominie także naszego kraju! W których kinach w Polsce można się spodziewać pokazów?

Queen to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej. Grupa była obecna na światowym rynku w tym najbardziej słynnym składzie - Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor i John Deacon od 1970 do 1991 roku, wydała łącznie czternaście albumów studyjnych (nie licząc Made in Heaven, który ukazał się cztery lata po śmierci wokalisty) i zapracowała sobie na miano koncertowej potęgi. O występach Queen świat muzyki pamięta do dziś, a wiele z nich cieszy się statusem zupełnie legendarnych - set zespołu na Live Aid często określa się mianem jednego z najlepszych rockowych pokazów - i nie tylko - wszech czasów.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Słynny występ Queen trafi do kin na całym świecie - także do Polski!

W listopadzie 1981 roku, a więc na kilka miesięcy przed wydaniem albumu Hot Space, zespół dał dwa koncerty na stadionie Montreal Forum w Montrealu w Quebecu. Pokazy te bardzo szybko przeszły do historii i umieszczane są na listach tych najlepszych w całej historii Queen. Występy te odbyły się dokładnie 24 i 25 listopada 1981 roku w ramach trasy koncertowej, promujące album The Game i oba były w pełni wyprzedane, a na setliście znalazły się takie przeboje, jak We Will Rock You, Somebody To Love, Under Pressure, Bohemian Rhapsody, Another One Bites the Dust i We Are The Champions. Pokazy zostały nagrane, a za ich reżyserię odpowiada Saul Swimmer, który szczególną uwagę zwracał na charyzmę Freddiego Mercury'ego, co jest bardzo dobrze widoczne na filmie. Teraz nagranie to zostało po raz pierwszy zremasterowane cyfrowo w jakości obrazu i dźwięku IMAX Experience®, z 12-kanałowym dźwiękiem przestrzennym i krystalicznie czystym obrazem i trafi na wielkie ekrany!

W jakich kinach w Polsce będzie można oglądać film?

Pokazy nie ominą także naszego kraju! W jakich kinach będzie można obejrzeć Queen Rock Montreal? Poniżej lista już ogłoszonych, na oficjalnej stronie pokazu widnieje jednak, że kolejne miejsca będą dodawane sukcesywnie. Co najważniejsze, produkcja trafi do kina 18 stycznia 2024 roku, trwać będzie ok. 95 min, a bilety można już kupować na stronie kina. Planowane są dwa pokazy - o godzinie 19:50 i o 22:00.

"Queen Rock Montreal" w Polsce [LISTA KIN]

  • KATOWICE - PUNKT 44, ul. Gliwicka 44, 40-853, Katowice
  • KRAKÓW - ZAKOPIANKA, ul. Zakopiańska 62, 30-418, Kraków
  • ŁÓDŹ MANUFAKTURA, ul. Drewnowska 58, 91-002, Łódź
  • POZNAŃ - PLAZA, ul. K. Drużbickiego 2, 61-693, Poznań
  • WARSZAWA - SADYBA, ul. Powsińska 31, 02-903, Warszawa
  • WROCŁAW - WROCLAVIA, Sucha 1, 50-086, Wrocław

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?
Listen on Spreaker.