Lady Pank zapowiedział premierę albumu MTV Unplugged. Jak brzmi utwór Wspinaczka w wersji bez prądu?

i

Autor: Mateusz Birecki/REPORTER Lady Pank wydadzą płytę MTV Unplugged

Lady Pank zapowiedział premierę albumu "MTV Unplugged". Jak brzmi utwór "Wspinaczka" w wersji "bez prądu"?

2022-11-18 11:19

Na początku czerwca okazało się, że gwiazdą 12. edycji koncertów MTV Unplugged została prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej - zespół Lady Pank. Grupa zagrała akustyczny set pod koniec czerwca, właśnie ogłoszono, kiedy ukaże się płyta z zapisem tego wydarzenia. Wydawnictwo promuje wersja live utworu "Wspinaczka".

Na początku czerwca organizatorzy formatu MTV Unplugged poinformowali, że gwiazdą 12. edycji koncertów "bez prądu" została prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej - zespół Lady Pank. Grupa zagrała akustyczny set 22 czerwca w warszawskiej scenie Relax, a towarzyszyli jej goście - Piotr Cugowski i Tomasz Organek. Od samego początku było wiadomo, że zapis koncertu, zarówno w formie wizualnej, jak i audio, trafi do szerszego grona fanów w późniejszym czasie. Jeszcze przed ogłoszeniem tych informacji formacja podzieliła się ze światem zupełnie nowym utworem, zatytułowanym Krokodyle tańczą. 

Kiedy ukaże się album "MTV Unplugged" zespołu Lady Pank? Będzie też trasa koncertowa!

W połowie listopada zespół poinformował, że płyta CD z zapisem koncertu ukaże się na polskim rynku muzycznym w piątek 25 listopada. Tego samego dnia na platformę Player trafi nagranie całego koncertu, a już wiosną przyszłego roku, a dokładnie 9 marca 2023 roku, muzycy wyruszą w trasę koncertową pod szyldem "MTV Unplugged". Na wydarzenie złoży się w sumie około trzydzieści koncertów. O tym, kiedy ruszy sprzedaż biletów, jakie miasta obejmie seria występów, dowiemy się najpewniej w dniu premiery albumu.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Utwór, promujący album "MTV Unplugged" jest już dostępny!

Utworem promującym album została wersja live kompozycji Wspinaczka. Numer oryginalnie znalazł się na wydanym w 2007 roku albumie Strach się bać, którego premiera miała miejsce z okazji 25-lecia Lady Pank.