Kirk Hammett otwarcie o uzależnieniu i relacji z Jamesem Hetfieldem: Tu się spotykamy

i

Autor: PAUL BERGEN/AFP/East News Kirk Hammett o swojej karierze w Metallice

Kirk Hammett otwarcie o uzależnieniu i relacji z Jamesem Hetfieldem: "Tu się spotykamy"

2023-05-04 14:14

W związku z wydaniem najnowszego albumu, kolejni członkowie Metalliki udzielają wywiadów w ramach działalności oficjalnego bloga formacji. Po Robercie Trujillo i Jamesie Hetfieldzie przyszła kolej na Kirka Hammetta. Gitarzysta w szczerych słowach opowiedział o swoich latach w składzie legendy thrash metalu.

W połowie kwietnia swoją premierę miał wyczekiwany, pierwszy od siedmiu lat album studyjny Metalliki. Mowa oczywiście o świetnie przyjętym krążku 72 Seasons, który dotarł na szczyty list przebojów m.in. w Wielkiej Brytanii (pierwszy taki wynik zespołu od 15 lat) czy w Australii. Wydawnictwo zadebiutowało także na drugim miejscu słynnej amerykańskiej listy Billboard 200. Obecnie Metallica jest w trakcie monumentalnej trasy "M72 World Tour", która rozpoczęła się 27 kwietnia dwoma występami w Amsterdamie. Już 17 i 19 maja zaś grupa zagra w Paryżu - seria występów dotrze także do naszego kraju. Stanie się to 5 i 7 lipca 2024 roku, kiedy to zespół zagra na PGE Narodowym.

ZOBACZ TAKŻE: Metallica - setlista z drugiego koncertu z trasy "M72 World Tour"!

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Kirk Hammett szczerze o latach spędzonych w Metallice

Jednym z elementów promocji i trasy są wywiady z członkami Metalliki, które ukazują się na oficjalnym blogu zespołu. Po rozmowach z Robertem Trujillo i Jamesem Hetfieldem przyszedł czas na Kirka Hammetta. Gitarzysta dużą część poświęcił na omówienie swoich relacji z kolegami z grupy, szczególnie ciekawie wygląda to, co mówił na temat współpracy z Jamesem. Kirk nie ukrywa, że jest wielkim fanem jego tekstów, gdyż obaj mają wspólne życiowe doświadczenia i on sam odnajduje w nich siebie. Gitarzysta ma oczywiście na myśli uzależnienie od różnych substancji, z którymi zmagali się swego czasu tak naprawdę wszyscy członkowie Metalliki. Podczas gdy Kirk pozostaje trzeźwy od dziewięciu lat, James ponownie brał udział w odwyku w 2019 roku. Muzyk porównał ten czas do tego, co działo się w zespole w trakcie prac nad St. Anger, co uchwycone zostało w dokumencie Some Kind of Monster. Hammett nie ukrywa, że pozostaje w bliskiej relacji z Jamesem i czuje się z nim mentalnie powiązany. 

Jeśli chodzi o Jamesa i mnie, mentalnie obaj jesteśmy powiązani, a czasami jesteśmy do siebie naprawdę podobni. Mamy więc to dziwne połączenie emocjonalne. Łączymy się w miejscu, które nie jest wygodne dla wszystkich - powiedział Kirk w wywiadzie.