Keaton Henson z kolejnym zwiastunem nowego krążka!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy utwór Keatonu Hensona

Keaton Henson z kolejnym zwiastunem nowego krążka!

2023-05-24 13:21

Keaton Henson wydał właśnie nowy singiel "Late To You", który ukazał się za pośrednictwem Play It Again Sam. Utwór pochodzi z nadchodzącego albumu artysty „House Party”, który ukaże się 9 czerwca. Jeden z bardziej osobistych utworów na albumie, "Late To You" to piękne przeprosiny Keatona skierowane do jego żony.

To jedna z piosenek, z którą naprawdę się identyfikuję i czuję, że jest zaczerpnięta z moich własnych uczuć do żony. Ale być może z innych powodów niż postać w piosence. Chodzi o znalezienie osoby, z którą chcesz być na zawsze, która sprawia, że możesz być sobą i w końcu się zrelaksować. Ale jednocześnie masz poczucie, jakbyś znalazł ją zbyt późno i dał już z siebie wszystko innym ludziom, pracy i życiu. I wszystko, co możesz im zaoferować, to to, co w tobie zostało. Ale i tak to oferujesz i modlisz się, by cię przyjęli - z bagażem, wadami, pustką i wszystkim innym"

Wielki powrót! Ville Valo o "Neon Noir" w Esce Rock.

Nowy album muzyka

Keaton jest prawdopodobnie najbardziej znany z osobistych eksploracji lęku, separacji, choroby psychicznej i utraty. Pomimo uznania krytyków oraz sporego grona fanów, Keaton zawsze był owiany aurą tajemniczości, unikając wywiadów i mediów społecznościowych... aż do teraz.

Na „House Party” Keaton postanowił wcielić się w równoległą wersję siebie, która od samego początku agresywnie dążyła do sławy i wszystkich jej oznak. Ten narrator, który jest uosabiany przez różowego Keatona z okładki albumu zaprojektowanej przez Tristana Pigotta, pozwala również w trakcie 12 napędzanych popem utworów, prawdziwemu Keatonowi na zbadanie swojej własnej historii i motywacji. 

Chciałem nagrać podtrzymującą na duchu, popową płytę o depresji i byciu artystą, napisaną z punktu widzenia artysty, który mocno wyeksploatował samego siebie w ciagu długiej kariery w imię sukcesu, alternatywną wersję mnie, który pozostaje pusty i samotny po wspinaczce na szczyt, ale wciąż jest w stanie wyrazić te uczucia tylko w języku pewnych siebie, performatywnych popowych piosenek - tak o albumie mówi Keaton.