Jimmy Page, Brian May i Tony Iommi razem! Legendarni gitarzyści zaangażowali się w szczególny projekt

i

Autor: Screen z Instagrama/brianmayforreal Legendarni gitarzyści razem w ramach wspólnego projektu!

Jimmy Page, Brian May i Tony Iommi razem! Legendarni gitarzyści wzięli udział w szczególnym zdarzeniu

2024-02-23 13:08

W czwartkowy wieczór w social media zaczęły pojawiać się naprawdę wyjątkowe zdjęcia. Przedstawiają one trzech zupełnie legendarnych gitarzystów, prawdziwych mistrzów w swoim fachu - Briana Maya, Jimmy'ego Page'a i Tony'ego Iommi. Panowie spotkali się w jednym miejscu w ramach szczególnego projektu!

Gdy pada pytanie o wskazanie najlepszych w historii gitarzystów i gitarzystek, każdy i każda z nas z pewnością odpowiedziałoby wieloma nazwiskami. Najczęściej tego typu wybory zależne są od muzycznych preferencji, zorientowania na określoną erę ciężkich brzmień czy po prostu od znajomości gry na tym instrumencie. Raczej nikt jednak nie zaprzeczy temu, że takie postaci jak Tony Iommi, Brian May i Jimmy Page to prawdziwe legendy gitary, mistrzowie w swoim fachu, bez których innowacyjnych - i bardzo różniących się od siebie - rozwiązań, dziś rock, hard rock, metal i heavy metal brzmiałyby zupełnie inaczej. Cała trójka znalazła się oczywiście w zestawieniu najlepszych gitarzystów i gitarzystek w historii magazynu 'Rolling Stone" - May na pozycji 33., Tony Iommi na trzynastej i Page na miejscu trzecim.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Spotkanie wielkiej trójki!

Bardzo rzadko zdarza się, by móc spotkać takie legendy w jednym miejscu. Taka okazja pojawiła się jednak w czwartek 22 lutego - May, Iommi i Page stawili się w samym centrum Londynu, by wziąć udział w otwarciu nowej filii legendarnego przedsiębiorstwa Gibson właśnie w tym mieście! Sklep położny jest przy 61-62 Eastcastle Street i zostanie oficjalnie otwarty w sobotę 24 lutego. Muzycy co prawda nie zagrali razem (występ dał natomiast James Bay), jednak na miejscu odbyła się rozmowa z Jimmym Pagem, a dyrektor generalny Gibsona, Cesar Gueikian ogłosił, że firma nawiązała współpracę z gitarzystą, w ramach której powstał m.in. nowy model słynnego Double Neck EDS-1275 z 1971 roku, na którym grał Page. Ma on być niemalże realnym odtworzeniem oryginalnego wiosła.

Sprawdź zdjęcia i filmiki z tego wydarzenia poniżej!

Sprawdź poniżej 7 najlepszych utworów, które Brian May skomponował dla Queen!