Quiz: Czy pamiętasz tekst Bohemian Rhapsody - Queen?

i

Autor: screen youtube.com/user/queenofficial screen youtube.com

Jedna decyzja, mogła kosztować Queen karierę. O co chodziło?

2021-12-29 12:01

Zespół Queen ma na swoim koncie świetne płyty, ogromne koncerty oraz kilka wpadek, które zdarzają się w zasadzie każdemu zespołowi. Była jednak jedna sytuacja, która mogła skończyć się wyjątkowo źle dla zespołu. O co chodziło?

Zespół Queen ma na swoim koncie wielkie osiągnięcia, ważne koncerty i płyty, które z biegiem lat stały się prawdziwymi klasykami. Jak każdy zespół, grupa ma też pewnego rodzaju potknięcia, które zdarzają się praktycznie każdemu. Była jednak jedna sytuacja, która mogła zaważyć na karierze zespołu. Wspomniał o tym Roger Taylor w jednym z wywiadów.

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Jedna decyzja, mogła kosztować Queen karierę. O co chodziło?

W wywiadzie dla 'Classic Rocka' Roger Taylor przyznał, że koncerty Queen w 1984 roku w RPA nie były najlepszym pomysłem. Wtedy większość artystów bojkotowała występy w tym kraju, co spowodowane było apartheidem. Jak powiedział Roger:

Bardzo nam się za to dostało. Rodowi Stewartowi i Barry’emu Manilowowi się upiekło, a nam nie. Udaliśmy się tam z najlepszymi intencjami, nic na tym nie zarobiliśmy. Pamiętam, że Brian wręczył jakąś nagrodę na Soweto Festival. Mieliśmy dobre intencje, ale mimo wszystko był to pewien błąd.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]