Kirk Hammett wspomniał, jak Jason Newsted pomógł zespołowi po śmierci Cliffa Burtona

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=Vf3Qv6yGZTQ

Jaki artysta zmiażdżył Metallikę? Jason Newsted opowiedział o jednej sytuacji

2021-11-22 11:24

W latach 90-tych, Metallica była grupą nie do zatrzymania, świętując ogromny sukces z 'Black Albumem'. Jason Newsted twierdzi, że był wtedy jeden zespół, który absolutnie miażdżył Metallikę. O kogo chodzi?

Lata 90-te były dla Metalliki złotym czasem, a kultowy już dzisiaj 'Black Album' stał się jedną z najważniejszych pozycji w dyskografii grupy. Jason Newsted często ostatnio wspomina o tym czasie dla Metalliki i okazuje się, że podczas trasy zespołu, był jeden wykonawca, który dosłownie miażdżył zespół. O kogo chodzi?

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Jaki artysta zmiażdżył Metallikę? Jason Newsted opowiedział o jednej sytuacji

W wywiadzie dla Billa BurraNewsted wspomniał, że jeden wykonawca mógł wtedy zmiażdżyć Metallikę:

Przed nami zagrał Neil Young! Stary, co się działo? Powinien zagrać po nas. „Czarny album” był już wielki, było tam 55 tysięcy osób, wiele z nich przyszło z pewnością na Metallicę. Neil ze swoimi chłopakami porozkładali hipisowskie dywany, gdzie tylko mogli. I zmiażdżyli nas. Rozwalili. Myślałem sobie: „O kurwa, mamy po tym wyjść?”. Tylko o tym myślałem, bo było to tak dobre. Publiczność reagowała na niego jak szalona. Grał elektrycznie na starym, rozstrojonym czarnym Les Paulu. Potrafili grać jak w transie przez 10 minut, to było nie do pobicia. Kiedy wyszliśmy z naszą pirotechniką chyba nie było to tak dobre jak Neil. Dzieciakom się podobało, ale nie sądzę, żebyśmy byli tak dobrzy jak zespół przed nami.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu