Jak z gorszym samopoczuciem radzi sobie Lars Ulrich. Perkusista o tym, jak życie prywatne kształtuje kalendarz koncertowy Metalliki

i

Autor: Greg Allen/Invision/AP/East News Perkusista Metalliki o gorszych momentach w życiu prywatnym

wypowiedzi muzyków

Jak z gorszym samopoczuciem radzi sobie Lars Ulrich. Perkusista o tym, jak życie prywatne kształtuje kalendarz koncertowy Metalliki

2024-05-02 9:16

Bardzo często bywa tak, że odbiorcy, fani, słuchacze, zapominają, że ich idole są także normalnymi ludźmi, których nie omijają pewne niełatwe sytuacje, dotyczące życia codziennego. O swoim samopoczuciu, o wątpliwościach, o tym, jak zniósł walkę o dzieci opowiedział w jednym z wywiadów Lars Ulrich.

Lars Ulrich wytworzył wokół siebie otoczkę osoby niezwykle pewnej siebie, która potrafi dominować i zawsze to do niej należy ostatnie słowo. Muzyk udzielił jednak wywiadu, w który nie ukrywa, że to nie do końca tak jest, a on sam ma w swoim życiu gorsze chwile. W rozmowie z magazynem "Metal Hammer" perkusista wprost powiedział, że bycie na co dzień w środowisku, w którym nie jest dobrze okazywać niepewność, on sam wytworzył wokół siebie coś w rodzaju twardej skorupy, która ma chronić go przed wszystkim, także przed kolegami z zespołu. Lars zdradził jednak, że dziś sytuacja w Metallice  wygląda zupełnie inaczej, a wszyscy czują się przy sobie bardzo komfortowo. Ulrich nie ukrywa, że mimo wszystko ma w życiu własne zmartwienia, często towarzyszy mu uczucie niepewności, a on sam często czuje się, dosłownie jak idiota.

Metallica - 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" | Jak dziś rockuje?

Czy mam własne zmartwienia i niepewność? Oczywiście. Mam dobre dni jako członek zespołu, jako rodzic, jako partner życiowy, muzyk, przyjaciel. Potem mam inne dni, w których czuję się jak pie****ny idiota lub frajer - powiedział Lars.

Lars o tym, ile poświęcił dla dzieci

Będąc gościem podcastu "Club Random" komika Billa Mahera, Lars poruszył inny aspekt życia prywatnego, mianowicie opieki nad dziećmi. Perkusista jest ojcem trójki - matką dwóch synów muzyka jest jego była żona. Skylar Satenstein, z którą rozwiódł się w 2004 roku. Para wychowywała wspólnie dwóch synów, jednak po rozwodzie podzieliła się opieką 50/50, co wymagało od Larsa pewnych poświęceń, związanych z koncertowaniem z Metalliką. Zgodnie z umową sądową, gdy synowie pary byli jeszcze nieletni, zespół nie mógł znajdować się w trasie dłużej, niż przez dwa tygodnie bez przerwy, po występach perkusista wracał do domu, by wypełniać swoją część opieki nad dziećmi. 

W niedzielę wieczorem lecieliśmy do domu. Od kolejnego poniedziałkowego poranka byłem z moimi dziećmi przez tydzień. A reszta chłopaków z zespołu – niech ich Bóg błogosławi – była na tyle łaskawa i uprzejma, że ​​mogli z tym funkcjonować. Odbyliśmy całą światową trasą koncertową w ciągu dwóch lat. Więc nigdy nie wyjeżdżaliśmy na dłużej niż dwa tygodnie. To też jakiś sposób na zachowanie świeżości i uchronienie się przed wypaleniem - mówił Lars w podcaście.

Spróbuj się  w quizie o Metallice:

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?
Listen on Spreaker.