Ivan Moody ogłosił, że REZYGNUJE z heavy metalu!

i

Autor: ADMEDIA/SIPA/EAST NEWS Jakie plany na przyszłość ma lider Five Finger Death Punch?

Ivan Moody ogłosił, że REZYGNUJE z heavy metalu! Jakie plany na przyszłość ma lider Five Finger Death Punch?

2022-10-18 9:36

Ivan Moody zaskoczył fanów na ostatnim koncercie Five Finger Death Punch! Długoletni wokalista zespołu ogłosił, że zamierza przejść na emeryturę, jednak na razie tylko od heavy metalu. Jakie plany na przyszłość ma Moody i czy obejmują one jeszcze muzykę? Fani mają na ten temat teorię! Czy się sprawdzi?

Zespół Five Finger Death Punch powstał w 2005 roku w Las Vegas, a jego założycielami są były basista U.P.O, Zoltan Bathory i perkusista Jeremy Spencer. Bathory skontaktował się z byłym wokalistą Motograter, Ivanem Moodym, przesłał mu nagrany materiał i zaproponował dołączenie do składu, na co ten przystał. Pierwszy album grupy, zatytułowany The Way of the Fist ukazał się w 2007 roku, osiągnął on umiarkowany sukces komercyjny i udało mu się wejść na 199. miejsce listy Billboard 200. Przełomem okazał się być wydany dwa lata później krążek War is the Answer, który zyskał świetne recenzje fanów i krytyków. W kolejnych latach grupa wydała jeszcze siedem płyt, z czego ostatnia, AfterLife, ukazała się w sierpniu b.r. Wszystko wskazuje na to, że po wydaniu następnego wydawnictwa w zespole zajdą zasadnicze zmiany.

Ivan Moody ogłosił, że REZYGNUJE z heavy metalu.

Zespół zakończył już trasę koncertową, na której promował wydany dwa miesiące temu album. Podczas występu, jaki miał miejsce w piątek 14 października, w Denver, Ivan Moody miał dla fanów szokującą wiadomość. Wokalistka ogłosił ze sceny, że zamierza... przejść na emeryturę! Muzyk wystąpił w towarzystwie dwójki swoich dzieci i wygłosił oświadczenie, z  którego jednak wyraźnie wynika, że po nagraniu kolejnej płyty z Five Finger Death Punch zamierza zrezygnować z działalności w zespole. Fani zwracają jednak uwagę, że emerytura, o której wspomniał, ma jedynie dotyczyć heavy metalu, a nie muzyki w ogóle. Pojawiły się podejrzenia, że Moody zamierza pójść w kierunku... muzyki country! Nie są one przypadkowe - w 2019 roku Ivan połączył siły z kanadyjskim piosenkarzem country, Corym Marksem i pojawił się gościnnie w jednym z jego utworów. 

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Ostatnie 15 lat mojego życia, kiedy jeździłem po świecie, widziałem każdy kraj, każde miasto na tej planecie co najmniej dwa razy. To fakt. I przez ten czas, jak wielu z was, rodziców wie... nie poświęcałem odpowiedniej ilości czasu moim dzieciom. Więc dziś zawarłem z nimi umowę i zamierzam się tego trzymać. Po tym roku mam zamiar nagrać jeszcze jeden album z Five Finger Death Punch, a potem rezygnuję z heavy metalu - powiedział Moody na koncercie w Denver.