Iggy Pop zdradził, że otrzymał propozycję dołączenia do AC/DC! Dlaczego na nią nie przystał?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ross Halfin/Pete Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER Iggy Pop miał zostać członkiem AC/DC?

z historii rocka

Iggy Pop otrzymał propozycję dołączenia do AC/DC! Dlaczego z niej nie skorzystał?

2024-04-19 11:23

W ubiegłym roku, przy okazji promocji albumu "Every Loser", Iggy Pop zupełnie zaskoczył opinię publiczną! Muzyk w jednym z udzielonych wywiadów wyjawił, że wiele lat temu otrzymał propozycję dołączenia do zespołu AC/DC. Dlaczego na nią nie przystał?

W styczniu ubiegłego roku ukazał się najnowszy, dziewiętnasty album studyjny Iggy'ego Popa. "Ojciec chrzestny punku" jest obecny na scenie od ponad sześćdziesięciu lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Tym razem muzyk połączył siły z Andrew Wattem, który dopiero co współpracował m.in. Ozzym Osbournem i Eddiem Vedderem, wiadomo także, że to on będzie odpowiadał za najnowszy krążek Pearl Jam. Iggy został pierwszym artystą, który wyda płytę pod szyldem wytwórni Watta. Wydawnictwo zostało zatytułowane Every Loser pochodzą z niego uwielbiane single: Frenzy Strung Out Johnny. Oba kawałki został bardzo ciepło przyjęte przez fanów i krytyków.

Iggy Pop był o krok od dołączenia do AC/DC!

Iggy miał zostać członkiem AC/DC?

Jakiś czas temu Iggy zupełnie zaskoczył wyznaniem w wywiadzie. W rozmowie z "The New York Times" Iggy zdradził, że wiele lat temu menedżer AC/DC zaproponowano mu dołączenie do zespołu. Muzyk nie sprecyzował jednak, kiedy dokładnie miało się to stać, wspominając o nieudanej reformacji The Stooges i wskazując, że przesłuchał całą płytę grupy. Czy mowa więc o samym początku działalności AC/DC, kiedy skład opuścił pierwszy wokalista, Dave Evans, czy o rok 1980, kiedy to zmarł Bon Scott? Nie wiadomo, Iggy powiedział jednak, że szybko odrzucił propozycję, gdyż zdał sobie sprawę, że stylistycznie zupełnie nie pasuje do muzyki granej przez AC/DC.

Przesłuchałem ich płytę. Pomyślałem, że nie mieszczę się w tej stylistyce. To nie było, że: "ugh, nie lubię ich". To był kawał dobrej roboty. Wykonali bardzo staranną pracę, ale ja nie byłem tym, kogo potrzebowali - powiedział Iggy w rozmowie.

Sprawdź w quizie, co wiesz o AC/DC:

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?
Listen on Spreaker.