Glen Matlock o koncertowaniu z Iggym Popem i kulisach odejścia z Sex Pistols. Basista zapowiedział solowy album

i

Autor: Sipa USA/Sipa USA/East News Glen Matlock o swojej przeszłości i planach na przyszłość

Glen Matlock o koncertowaniu z Iggym Popem i kulisach odejścia z Sex Pistols. Basista zapowiedział solowy album

2023-01-30 15:46

Glen Matlock był pierwszym basistą Sex Pistols. Choć gdy grupa osiągała światową sławę, już nie był w jej składzie, to udało mu się zapracować na pozycję w branży. Obecnie muzyk przygotowuje się do wydania solowego albumu, o czym opowiedział w najnowszym wywiadzie. Basista poruszył także temat koncertowania z Iggym Popem i opowiedział o kulisach swojego odejścia ze składu legendy punka.

Glen Matlock zyskał rozpoznawalność jako pierwszy basista Sex Pistols. Muzyk zdecydował się opuścić skład pod koniec lutego 1977 roku, a więc jeszcze przed wydaniem albumu Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols. Po latach Matlock twierdził, że to on napisał dziesięć z dwunastu utworów, które ostatecznie trafiły na krążek, jednak jego twierdzenie od lat jest kwestionowane. Po odejściu z Sex Pistols, Glen założył kapelę Rich Kids, działał także jako muzyk sesyjny - jego grę słychać na płytach Solider Iggy'ego Popa Not of This Earth The Damned. Obecnie działa on w ramach projektu Glen Matlock & The Philistines, z którym wydał już pięć płyt - szósta, zatytułowana Consequences Coming, ukaże się 27 kwietnia tego roku. W sieci dostępny jest już klip do pierwszego singla, promującego nadchodzące wydawnictwo.

Glen Matlock wspomina koncertowanie z Iggym Popem

W ramach promocji albumu, muzyk udzielił wywiadu magazynowi "The Times". Przy okazji rozmowy, basista powrócił do swojej muzycznej przeszłości, a więc koncertowania i współpracy z Iggym Popem. Matlock powiedział, że miał już serdecznie dość oglądania na scenie... penisa "ojca chrzestnego punka". W tamtych czasach Pop bardzo często obnażał się na scenie i na nieszczęście dla basisty, zazwyczaj to on stał na jego drodze. 

Sex Pistols – 5 ciekawostek o albumie "Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols" | Jak dziś rockuje?

Problem z pokazaniem swojego willy'ego na scenie polega na tym, że musisz być na to przygotowanym. Iggy zawsze robił to przede mną. Szczerze mówiąc, trochę się zmęczyłem oglądaniem jego przyrodzenia. Nie jest to dla mnie w ogóle imponujące - powiedział Glen w wywiadzie.

Glen Matlock o odejściu z Sex Pistols i serialu "Pistol"

Muzyk w tej samej rozmowie zdecydował się także opowiedzieć, jak naprawdę wyglądały kulisy jego odejścia z Sex Pistols. Glen powiedział, że jest także rozczarowany tym, jak cała ta sytuacja została pokazana w serialu Pistol. Matlock powiedział, że EMI zaproponowało mu kontrakt, pod warunkiem, że odejdzie z punkowej kapeli. Ten zaś, rozczarowany podejściem kolegów z zespołu, którzy za jego plecami zaczęli kontakty z Sidem Viciousem, zdecydował się odejść. Niedługo potem Malcolm McLaren wysłał do "NME" wiadomość, w której napisał, że Matlock został wyrzucony, gdyż lubił muzykę The Beatles. Po dwóch tygodniach jednak Panowie spotkali się, a menedżer zaproponował byłemu basiście... ponowne dołączenie do Pistolsów, na co on nie przystał.