Ghost Impera okładka

i

Autor: Materiały prasowe

Ghost wraca z nowym albumem i udostępnia nowy singiel! Co jeszcze wiemy o płycie?

2022-01-25 10:12

Ghost, laureaci Grammy i mistrzowie teatralnego rocka, zapowiadają piąty album w swej dyskografii. Płyta zatytułowana „Impera” ukaże się jeszcze w marcu 2022. Nadchodzące dzieło promuje doniosły singiel, z którym już dzisiaj wszyscy fani zespołu mogą się zapoznać.

Nowy album Ghost - Impera. DATA PREMIERY, NOWY SINGIEL. Ghost to szwedzki zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę metalową. Grupa powstała w 2008 roku w Linköping. Wokalista grupy posługuje się pseudonimem Papa Emeritus, natomiast instrumentaliści określani są mianem The Nameless Ghouls. Zespół zyskał na rozpoznawalności za sprawą wizerunku scenicznego oraz utrzymywania personaliów muzyków w tajemnicy. Muzycy mają na swoim koncie już cztery albumy. Piąty został wielokrotnie przekładany, ale wygląda na to, że nareszcie trafi do sprzedaży w marcu. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów zespołu. Już dzisiaj można posłuchać najnowszy singiel grupy pt. "Call Me Little Sunshine", który promuje nadchodzące dzieło.

Ghost - Impera. Co wiemy o nowej płycie?

Na płycie „Impera” Ghost przeskakuje kilkaset lat, pozostawiając za sobą nękaną dżumą XIV-wieczną Europę, znaną z poprzedniego dzieła "Prequelle" (2018). W efekcie powstał najbardziej ambitny i najbardziej przenikliwy pod względem tekstów materiał w dorobku Ghost. W zestawie znalazło się 12 utworów mówiących o powstających i upadających imperiach, samozwańczych mesjaszach (finansowych i duchowych) czy przepowiedniach. Wszystko jak najbardziej aktualne i ważne w obecnych czasach, przedstawione na tle hipnotycznego, mrocznego muzycznego krajobrazu Ghost. „Impera” nie przypomina wcześniejszych dokonań kapeli, a jednocześnie stanowi kwintesencję stylu Szwedów. Płyta ukaże się 11 marca 2022. Wiosną Ghost wyruszy w trasę po Europe, podczas której zespołowi towarzyszyć będą Uncle Acid & The Dead Beats oraz Twin Temple.

Sonda
Która płyta Ghost jest najlepsza?

Call Me Little Sunshine - singiel promujący album Ghost

Na płycie „Impera” znajdzie się numer „Hunter’s Moon” - czwarty z rzędu przebój Ghost, który dotarł na szczyt zestawienia Active Rock. Nagranie można było usłyszeć na napisach końcowych filmu „Halloween zabija”. Nadchodzące dzieło promuje jednak doniosły singiel „Call Me Little Sunshine”. Utworowi towarzyszy pełen fantasmagorycznych wizualizacji klip, który wyreżyserował kultowy ilustrator i fotograf Matt Mahurin. W wideo wystąpiła modelka Ruby Modine.

Wywiadówka - Jan Borysewicz