Geordie, dawny zespół Briana Johnsona, wznawia działalność z nowym wokalistą! Jak brzmi nowy singiel grupy?

i

Autor: Materiały prasowe/Screen z YouTube - Terry Hagan Powrót zespołu Geordie

Geordie, dawny zespół Briana Johnsona, wznawia działalność z nowym wokalistą! Jak brzmi nowy singiel grupy?

2022-12-05 14:32

Zanim Brian Johnson dołączył do AC/DC, był członkiem wielu różnych grup. Zdecydowanie największe sukcesy odnosiła formacja Geordie, w której muzyk, z przerwami, działał przez osiem lat. Po długoletniej przerwie formacja wznowiła działalność w 2018 roku, a teraz zaczyna kolejny nowy rozdział w swojej karierze! Światło dzienne ujrzał nowy singiel Geordie!

Zespół Geordie został założony w 1972 roku w Newcastle. Oryginalny skład grupy tworzyli Vic Malcolm (gitara prowadząca), Tom Hill (gitara basowa), Brian Gibson (perkusja) i Brian Johnson (wokal prowadzący). Debiutancki singiel formacji, zatytułowany Don't Do That został wydany pod koniec 1972 roku i udało mu się podbić brytyjską listę przebojów. Geordie podpisał kontrakt z EMI, dzięki czemu już w marcu 1973 roku ukazał się jej debiutancki album, Hope You Like It. Grupa wydała kilka przebojów, sporo koncertowała, wystąpiła nawet piętnaście razy w kultowym programie "Top of the Pops", niestety, została pokonana przez konkurentów na rynku, chociażby grupę Slade. W 1976 roku Johnson opuścił zespół, by zająć się solowym projektem, powrócił dwa lata później, by grać w zupełnie nowym składzie, jednak już w 1980 roku Brian zastąpił Bona Scotta i został wokalistą AC/DC. Po odejściu Johnsona zespół kilkukrotnie wznawiał działalność, zmieniał skład, jednak nie udało mu się osiągnąć takiego sukcesu, jak na początku kariery - czy zmieni się to teraz?

Geordie, dawny zespół Briana Johnsona, wznawia działalność z nowym wokalistą! Jak brzmi nowy singiel grupy?

Zespół zakończył działalność w 1986 roku, by powrócić dopiero 32 lata później. W 2018 roku członkowie założyciele basista Tom Hill i perkusista Brian Gibson wskrzesili zespół w nowym składzie, nie udało mu się jednak przyciągnąć zainteresowania odbiorców. Cztery lata później Hill i Gibson podjęli kolejną próbę - założyciele Geordie powitali w składzie nowego wokalistę - rolę tę objął Terry Slesser, blues rockowy muzyk, znany przede wszystkim z działalności w zespole Back Street Crawler, ponownie połączyli siły z Malcolmem, który brał udział w sesjach nagraniowych nowego materiału i wydali zupełnie nowy singiel! Kawałek został zatytułowany Red, White & Blue i powstał on, by uczcić 50-lecie Geordie. Kawałek zapowiada nowy, pierwszy od czterdziestu lat album zespołu. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy miałoby się ukazać wydawnictwo, formacja zagra jednak na licznych festiwalach w przyszłym roku, na których będzie można usłyszeć nowe kawałki grupy!

Ludziki w trasie - Paplopavo w Esce ROCK!