Felicjan Andrzejczak w duecie z... sanah! Tak brzmi festiwalowa wersja utworu Jolka, Jolka pamiętasz!

i

Autor: AKPA Wyjątkowe wykonanie "Jolka, Jolka pamiętasz"

Felicjan Andrzejczak w duecie z... sanah! Tak brzmi festiwalowa wersja utworu "Jolka, Jolka pamiętasz"!

2022-08-16 12:57

“Jolka, Jolka pamiętasz” to jeden z najsłynniejszych polskich utworów, postrzegany jako klasyka polskiego rocka. Jest to równocześnie pierwszy utwór Budki Suflera, nagrany z Felicjanem Andrzejczakiem w roli wokalisty. Muzyk do dziś z powodzeniem wykonuje tę kompozycję, a ostatni występ miał miejsce w sobotę 13 sierpnia. To właśnie tego dnia Andrzejczak pojawił się jako gość na festiwalowym występnie… sanah! Wokalistka i muzyk wykonali wspólnie kultowy numer - sprawdź wideo!

Felicjan Andrzejczak to polski muzyk, wokalista, znany przede wszystkim z działalności w zespole Budka Suflera. Karierę artysta rozpoczął już pod koniec lat 60-tych, a w 1978 roku ukazał się jego solowy utwór, zatytułowany Perony łez, który stał się wielkim przebojem i zapewnił artyście udział w Koncercie Premier na Festiwalu w Opolu. Cztery lata później Andrzejczak dołączył do Budki Suflera, gdzie zastąpił w roli wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Pierwszy utworem, nagranym z zespołem została kompozycja Jolka, Jolka pamiętasz. Ballada rockowa trafiła na wydany w 1984 roku album kompilacyjny Budki, 1974-1984 i okazała się być wielkim przebojem, spędziła kilka tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Polskiego Radia. Choć muzyk był członkiem zespołu raptem przez rok i nie nagrał z nim wtedy albumu, to kompozycja ta stała się prawdziwym klasykiem polskiego rocka.

Wywiadówka - Jan Borysewicz

Felicjan Andrzejczak w duecie z… sanah! Jak brzmi festiwalowa wersja utworu “Jolka, Jolka pamiętasz”?

Felicjan Andrzejczak do dziś z powodzeniem wykonuje legendarny utwór. Nikt jednak nie spodziewał się usłyszeć go na odbywającym się w dniach 10-13 sierpnia w Chorzowie Fest Festivalu! Headlinerką ostatniego dnia imprezy była sanah, obecnie jedna z najpopularniejszych polskich artystek popowych. To właśnie ona zaprosiła uznanego wokalistę do wspólnego występu, w ramach którego wykonali razem właśnie kompozycję Jolka, Jolka pamiętasz. Cała sytuacja spotkała się z ogromnym entuzjazmem publiczności, która szybko dołączyła do sanah i Andrzejczaka. Sprawdźcie ten moment na nagraniu!

Fest Festival 2023 - data, miejsce

Tegoroczna edycja Fest Festivalu za nami! Na scenie w Chorzowie, poza sanah z gościnnym udziałem Felicjana Andrzejczaka, pojawili się m.in. The Chainsmokers, Stromae, Nothing But Thieves, Masked Wolf, Beata i Bajm czy Kaśka Sochacka. Organizatorzy ogłosili już, że za rok festiwal odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia!

Sonda
Podoba Ci się utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" w wykonaniu sanah i Felicjana Andrzejczaka?